Brněnský Drak otevřel sezónu vrchařů

Levné dárky, best dárky

Na masarykově okruhu se o víkendu, ke svým prvním letošním jízdám sešli vrchaři.
Na startu se objevilo 52 vozů.První závod sezóny se nejlépe vydaři Dušanu Nevěřilovi, který se svou Lolou T96/50 nenechal nikoho na pochybách, že tento silný stroj dokáže zajet velice kvalitní časy a okruhy těmto strojům svědčí. Celkové první místo mu patřilo též v kategorii E2. Milanu Svobodovi, jenž s novou Dallarou zle potrápil i silnější prototypy, patřilo místo druhé.

Před jeho strojem se musel pro tentokrát sklonit i Jilemničák – Ing. Krámský, který na
Reynardu K-07 dosáhl čas o 3 sekundy horší. Třídu M ovládl Václav Janík s BMW, který v letošním roce bude hájit barvy Buggyry International Racing týmu. Bohuslav Urban s Fábií se trochu seznámil se svodidly a tak na body si musí počíhat jinde.

Trochu méně obsazená enka vyhrál v první závodě Jureňa, před Jakešem, ve skupině A dominoval Josef Komárek s Mitsubishi Lance Evo 6 a ve skupině SP projel vítězně cílem Martin Jerman na Alfě Romeo 147. Skupina C pro prototypy se stala kořistí Miroslava Fajkuse a objevil se v ní nováček Vladimír Burian z týmu GSM na stroji Lucchini. Formulová skupina NF skončila v rukou Poláška na Van Diemen. Skokan Janda dojel poslední z kvalifikovaných jezdců skupiny NF a spíše se s vozem seznamoval.

Ve druhém závodě znovu ukázal soupeřům výfuk Dušan Nevěřil a velmi pěkně tak vstoupil dvojitým vítězstvím do domácí vrchařské sezóny ve skupině E2. Ve druhém závodě si polepšil Ing. Otakar Krámský a jeho Reynard F3000 ho dovezl k druhému místu absolutně i ve skupině E2.
Třetí místo absolutně patřilo Pelhřimovskému Milanu Svobodovi, který tak ukázal, že s obhajobou loňského vítězství, to myslí vážně.

Skupině M tentokráte vévodil Martin Novotný se strojem Opel Speedster a sebral první místo z prvního závodu Václavu Janíkovi z Buggyry na BMW. Ve skupině A překvapil prvním místem Petr Líbal na BMW ze Šenkýřovi stáje, druhý skončil Josef Komárek a bronz si opatřil Jaromír Malý s Escortem.
Zlato ze druhého závodu třídy SP odváží Petr Vojáček na Alfě Romeo 147, o sekundu horší byl Zahradníček s Peugeotem 306. Skupina N patřila, stejně jako v prvním klání Jureňovi a prototypy Fajkusovi, před Burianem. Smůlu při závodech měl Miloš Beneš, protože jeho formule Ralt nechtěla startovat. Národní formule opět vyhrál Polášek a Jakub Janda dojel zlepšeným výkonem opět poslední.
Celkem hodně vozů se objevilo ve formulové třídě E2 a jména Nevěřil, Beneš, Svoboda, Kostruh nebo Tóth ještě letos rozhodně uslyšíme.

Výsledky Brněnský drak 2007

1.závod absolutně:

Dušan Nevěřil – Lola T96/50 F3000
Milan Svoboda – Dallara F3 STV 2000
Otakar Krámský – Reynard K-07 F3000
Miroslav Fajkus – Lucchini P3 95M
Miloš Beneš – Ralt RT 23

2. závod absolutně:

Dušan Nevěřil – Lola T96/50 F3000
Otakar Krámský – Reynard K-07 F3000
Milan Svoboda – Dallara F3 STV 2000
Miroslav Fajkus – Lucchini P3 95M
Vladimír Burian – Lucchini P3 B2

Vláďa Rožánek

FOTO: ANTONÍN A PAVEL MALÝ

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.