Do moravské metropole míří MS cestovních vozů

Do moravské metropole míří o víkendu další díl FIA WTCC, neboli Mistrovství Světa cestovních vozů, ve kterém prozatím s dvoubodovým náskokem vévodí Andy Priaulx z Anglie na voze BMW 320si.

Ve startovní listině brněnského závodu nalezneme mnoho známých jmen, ať již to jsou bývalí piloti F1, Cart nebo ostřílení borci ze závodů cestovních vozů BTCC, či DTM.V Brně například uvidíme Nicolu Lariniho a Alessandro Zanardiho, kteří mají zkušenosti s F1 a Zanardi jezdil i za oceánem. Značka Chevrolet sází na velmi zkušeného pilota – Švýcara Alaina Menu, který již nějakou sezónu v cestovních vozech absolvoval v BTCC, ale i ETCC. K velmi zkušeným závodníkům však patří i Gabriele Tarquini z Itálie, James Thompson z Anglie, který zvítězil dvakrát ve Valencii, nebo Yvan Muller z Francie a zapomenout nesmíme na Jörga Müllera z Německa.

Brněnskou trať mají piloti celkem oblíbenou, a tak se očekává mohutný boj o přední pozice na startu již v trénincích. Na brněnském závodě FIA WTCC si odbude svou premiéru německý pilot Philip Geipel, který odstartuje na Toyotě Corole T-Sport. Pro jednadvacetiletého jezdce to bude dobrá zkušenost. V poli pak můžeme objevit i ruské piloty Zelenova a Šapovalova, kteří jezdí s vozy BMW 320.

V celkové klasifikaci letošního ročníku FIA WTCC vede prozatím Andy Priaulx z Anglie na BMW 320si, za ním s dvoubodovým odstupem číhá Augusto Farfus junior, který startoval v Brně již s F3000. Bronzový stupínek patří Jörgu Müllerovi z Německa, který patří mezi velmi zkušené jezdce. Nicola Larini s Chevroletem je až pátý.

Nejlepší jezdec s Alfou Romeo – Angličan James Thompson, dvojnásobný vítěz z Valencie, si zatím vyjezdil šesté místo.

V klasifikaci značek je zatím vývoj vyrovnaný a jen BMW se 106 body má zatím mírný náskok.

  Pořadí FIA WTCC před Brnem:

 • A.Priaulx (GB) BMW 320si – 42 bodů
 • A.Farfus Jun. (BRA) BMW 320si – 40
 • Jörg Müller (D) BMW 320si – 31
 • Yvan Muller (F) Seat Leon – 28
 • N.Larini (I) Chevrolet Lacetti – 25
  Klasifikace značek:

 • BMW 106
 • Seat 86
 • Chevrolet 72
 • Alfa Romeo 41

Při víkendu WTCC uvidíme i závody ČP Škoda Octávia Cup, Sports Car Challenge a závod AvD na 100mil pro vozy GT a prototypy.


Text: Vláďa Rožánek,
Foto: FIA WTCC 2007

You may also like...

1 Response

 1. Martin Kytnar napsal:

  Pro všechny fandy, zde jsou moje webovky s fotografiemi z FIA WTCC ( http://www.kytnar.net )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.