Adventní koncert Cimbálové muziky Stanislava Gabriela

Levné dárky, best dárky
 • V předvánočním čase se ve středu 11. 12. odehraje v brněnském barokním sále Konventu Milosrdných bratří speciální koncert Cimbálové muziky Stanislava Gabriela. Skupina hudebníků z Uherskohradišťska, jež se hlásí k odkazu dolňáckých cimbálových muzik, představí adventní program složený jak ze starších skladeb, tak i nově nastudovaných, které budou mít premiéru.

  Mimořádný adventní koncert začíná v 19:30 hodin a natáčí ho Český Rozhlas 3 – Vltava.

  Cimbálová muzika Stanislava Gabriela si vysloužila již řadu uznání, např. ocenění FOSKAR 2006 nebo velmi příznivé ohlasy na zatím poslední album Neseme Vám tú novinu (2011, Indies Scope). Tato vynikající nahrávka bude základem pro zmiňovaný adventní koncert, který se ale ponese i ve znamení premiéry nových vánočních skladeb.

  Cimbálová muzika zároveň připravila pro své příznivce opětovné vydání speciálního 2CD. Dvojalbum Z Uher do Moravy & Na derflandském poli (2CD) vzniklo spojením již vyprodaných desek Z Uher do Moravy a Na derflandském poli, které bylo doposud dostupné jen jako příloha knihy Písně malované Slováckem (2006), jejíž náklad je už rozebrán. Toto album je tedy nyní nově v nabídce.

 • Kdo: Cimbálová muzika Stanislava Gabriela
 • Kde: sál Konventu Milosrdných bratří, Vídeňská 7, 639 00 Brno
 • Kdy: 11. 12. 2013 v 19:30 h
 • Vstupné: 50 Kč

  Cimbálová muzika Stanislava Gabriela z Babic z Uherskohradišťska, která se hlásí k odkazu dolňáckých cimbálových muzik, prošla od svého vzniku v roce 1992 dlouhým muzikantským i lidským vývojem. Původně hudecká kapela hrající příležitostně ve vinných sklepech se postupně rozrostla o řadu dalších mladých muzikantů. Kapela reprezentuje region nejen na domácích scénách, ale i v zahraničí, kde moravská lidová hudba nachází a oslovuje nové posluchače. V roce 2006 byla Cimbálová muzika Stanislava Gabriela oceněna titulem Laureát Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2006 a v dubnu 2007 získala ocenění FOSKAR 2006.

  Diskografie:

 • Chodníčky k písni, 2003
 • Na mojem srdéčku, 2004
 • Na derflanském poli, 2006 (jako součást zpěvníku Písně malované Slováckem)
 • Z Uher do Moravy, 2007
 • Nesem Vám tú novinu, 2011

  V období Vánoc se objevují pravidelně všelijaké kompilace a různé nahrávky, jež s původním smyslem vánočních svátků mají pramálo společného, ať už se na venek prezentují jakkoliv. Nová nahrávka – Neseme vám tú novinu – Cimbálové muziky Stanislava Gabriela přináší moravské písně s vánoční tematikou proložené mluveným slovem Jana Přeučila, který čte Slova evangelia podle Lukáše. Album vyžaduje vaši pozornost a nebude sloužit jako podkladová „náladovka“ pro nákupní šílenství. Naopak díky vynikajícím hudebním výkonům, celkové koncepci a aranžím skladeb, vás vytrhne zcela z komerčně pojatých svátků a nabídne jedinečný zážitek.

  Ukázky

  Přemysl Štěpánek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.