Alessandro Bosetti vystoupí na Skleněné louce

Levné dárky, best dárky

12. června vystoupí na Skleněné louce významná osobnost současné sound-artové scény, skladatel a zvukový umělec Alessandro Bosetti (I/USA) v pořadu „Mask/Mirror“.

Bosetti se ve svých textově-zvukových kompozicích zabývá především muzikalitou promluvy a neobvyklými aspekty řečové komunikace. Svá díla předvádí v živých performancích i v rozhlasových vysíláních a na nahrávkách. Jeho intermediální tvorba se pohybuje na pomezí hudební kompozice, sound-artu a zvukové antropologie. Východiskovou bází pro ni jsou často terénní výzkumy a interview. Prostřednictvím invenčního akustického kolážování, školených i amatérských instrumentálních praktik
a digitálních manipulací Bosetti vytváří posluchačsky působivé abstraktní kompozice. K jeho posledním projektům patří audiovizuální dílo African Feedback, řídící systém pro řečovou improvizaci The Pool and the Soup a zejména interaktivní performance Mask/Mirror, založené na sampleru, schopném procesovat nahrávky mluveného jazyka v reálním čase. Není to jenom software, ale též stav mysli, umožňující expandovanou řečovou a vokální improvizaci, komunikaci a extázi. „Mask Mirror“ byl vytvořen v spolupráci s Harvestworks Digital Arts Center v New Yorku a STEIM v Amsterdamu.

Za Skleněnou louku vás velmi srdečně zvu na tuto akci, v níž má Brno i Česká republika ojedinělou příležitost zažít vystoupení takto mezinárodně proslulého a významného umělce.


Zdenek Plachý

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.