BARDO: premiéra tranceového divadla

Levné dárky, best dárky

Tento příspěvek vznikl na základě rozhovoru s Ivanem Jaškem, brňákem, vynikajícím hudebníkem, zkladatelem projektu SHIVANAM a lídrem stejnojmeného hudebního uskupení / První dubnový pátek bude brněnský muzikant a promotér Ivan Jašek v Brně v rámci (mimochodem velmi zajímavě dýdžejsky obsazené) trance párty Trance theatre poprvé prezentovat neobvyklou formu scénického projevu – tranceové [trenzové] divadlo BARDO. Jedná se o divadelní představení kde herci – vystupující v maskách – se pohybují v prostoru fluorescenčních dekorací a videoprojekce „na míru“ ušité podle pečlivé choreografie představení…Představení samotné se odehraje v průběhu celonoční trance párty v pátek dne 6. dubna v prostorách brněnského Hadivadla. Párty začíná již v osm hodin, BARDO pak ve 23:30.

Představení nám ukáže 4 principy – elementy a 4 božstva, z toho dvě pokojná a dvě hněvivá… Čtyři elementy se na závěr spojí aby vytvořily jediný celek táhnoucí k novému zrození… Nechejme se raději překvapit.

Trance theatre párty je i jinak skvěle obsazená, bude tu PSYLA a Gondar, pražáci co dělají středočeský festival Mystical ritual, bude tu Martysan z Ostravy, ten spolupořádá pro změnu festivaly Sansára a Čertova rokle, přijedou Andy Warhol a Lola (festival Taranis v Západních Čechách). Hlavní hvězdou bude domácí SHIVATRANCE Ivana Jaška – pro ty z vás, kteří se s touto hudbou doposud nesetkali – jde o živou produkci, koncert kapely hrající na živé soudobé i tradiční nástroje, zvuk je propojován a živě mixován s připravenými samply, které jsou však opět remixovanými zvuky tradičních dávných akustických nástrojů a přírodních zvuků.

Na závěr celého večera se očekává vystoupení tak tajemného DDJ, průkopníka brněnského PSY TRANCE.

Reportáž z párty se rozhodli udělat reportéři z pořadu Superpomeranč, účast předběžně přislíbila i Moravská televize (M.TV), naši repotréři a fotografové s kamerou také nebudou chybět. Předpokládá se přítomnost novinářů z brněnských deníků a ostatních médií.

Na závěr poznámka: Touto etno-elektro-audio-vizuální nocí však TRANCE v Brně o tomto víkendu nekončí, skalní příznivci tohoto životního stylu budou jistě pokračovat sobotní akcí SYNTÉZA v nejlepším brněnském klubu Perpetuum.

Fotografie textů z propagačních materiálů akce Tantrický kemp.
Foto Ivana Jaška: redakce

Trance theatre

Yin a Jang, the basic duality

Dance of 4 ELEMENTs

Scénické vyjádření čtyř elementů využívá UV aktivní dekorace, masky, projekci a synchroně s ní i originální hudbu v podání skupiny Shivanam.
Choreografie expresivních projevů 4 elementů vítr-oheň-vodu-zemi a závěrečný tanec všech (spojených) elementů přesně vyjadřuje POHYB energií se
závěrečným gradováním. I pro nezasvěcené je patrné, že jednotliví tanečníci vyjadřují element od jeho jednoduchých částí až po absolutní. Hudba je doplněna i o přírodní ruchy a hlasy zvířat, jež dodávají celkovému představení další rozměr. (www.shivanam.cz)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.