BASSINFECTION#016 … aaaarghhhhhhhhH!!!!!

Levné dárky, best dárky

Na 30.03.2007 připravila bassinfekční klika šestnácté pokračování akce BASSINFECTION. Jak je již uvedeno výše tento večer dojde na půdě brněnského klubu Fléda ke smísení několika značně zajímavých hudebních stylů. Půdorysem nynější BI párty je myšlenka tzv. eklekticismu. V tomto případě to znamená prolínaní různorodých vytříbených odnoží zlámaných rytmů a reggae obecně. Z tohoto důvodu se na hlavní stagi potkáte s novozélandským drumandbassovým seskupením CONCORD DAWN, americkým „králem“ raggajunglu JACKYM MURDOU z Chopstick dubplate, který bude navíc doprovázen jamajským zpěvákem OMAREM PERRYM a českou elektro-breakz kapelou COSMOPUNK (jejichž koncert celou akci odstartuje). Dalšími účinkujícími v rámci velké stage budou pražský producent a dj YUKIMURA, PIXIE z T2B a polský VARGAS ze sdružení Syndykat.

Na menší, barové stagi dojde k provázání různorodých stylů týkajících se reggae – zazní zde roots reggae, rub-a-dub, ragga, newschool reggae, dancehall či dub. Na poslední chvíli přibyl do line-upu DAMALISTIK z francouzského sound systému Roots survival!!! Takže obsazení této stage ve složení OMAR PERRY, JACKY MURDA, BASSINFECTION CREW, ADMIRAL KOLIBAL, DJ NESTA a MRKWICKA bude nemálo interesantní 😉

Vstupné činí 150 CZK v předprodeji (Fléda, Indies) a na místě do 22:00 hodin.
Po 22:00 hodině se vstupné zvyšuje na 180 CZK! http://www.bassinfection.com

Profily účinkujících:

CONCORD DAWN (Uprising records – New Zealand)

Nahlédnete-li do jakékoli Star Wars encyklopedie a vyhledáte název Concord Dawn, zjistíte, že se jedná o vyprahlou, řídce osídlenou planetu, která je domovem především pro farmáře a námezdní lovce. Což ovšem není tak úplně přesné.

V našem známem kosmu existuje ještě jedna stejnojmenná planetka. Concord Dawn v souhvězdí Nového Zélandu je pravým opakem svého většího bratříčka. Oběžnice je zalesněna bujnou vegetací, její roztodivná fauna a flóra udivuje pravidelně zraky tisíců návštěvníků každým rokem. Nyní máte i vy možnost okružní plavby po této planetě. Vesmírný koráb startuje 30. března z kosmodromu Fléda.

Evanu Shortovi a Mattovi Harveymu (Concord Dawn) musí v žilách kolovat krev tasmánského čerta. Dravost, zuřivost a síla, to jsou přednosti zavalitého vačnatce, tak jako Concord Dawn. Hity jako Morning Light, Raining Blood nelze neznát. Ale toto období už je dávno pryč. Tři roky jsme museli čekat od alba Uprising, něž vyplují s další vlajkovou lodí. Král je mrtev, ať žije král! Noví Concord Dawn a jejich poslední album Chaos By Design má co nabídnout jak DJům a publiku, tak i gaučovým posluchačům. Stejně jako předchozí LP vychází na jejich vlastním labelu Uprising Records (State Of Mind, Pendulum, …).

Ačkoliv deska hraje svým zaměřením na obě strany, ani jedna z nich nebyla ochuzena a Chaos By Design přináší jednak „kulervoucí“ party rollery, ale také melodické zpívánky. I tentokrát sáhli po osvědčeném vokalistovi Tikim, ale také po „nováčcích“ jako Paul McLaney nebo Holly Smith. Jak Concord Dawn sami říkají, zní trochu jako Ram, trochu jako Metalheadz a trochu jako Hospital. A ano, jejich hudba vládne průrazností beranidla, vyvolává instantní taneční orgie a umí i pohladit.

JACKY MURDA (Chopstick dubplate – Usa)

Na úspěšná vystoupení zaoceánských ragga-junglových tvůrců Krinjaha a RColy na Bassinfection v minulých letech tentokrát naváže možná nejzásadnější producent této scény, který kdy v ČR hrál – Jacky Murda!

Tento DJ, producent tvoří spolu s již zmíněným RColou seskupení Chopstick, které je zárukou vysoké kvality nejen na ragga-junglové, ale i na drum&bassové scéně. Jejich label Chopstick Dubplate funguje již od roku 2001. Pro Jackyho vlastní tvorbu jsou charakteristické originální vokály od uznávaných reggae zpěváků (Barry Brown, Pinchers, Terry Ganzie…) a jednoznačně taneční rytmus.

Tracky si zachovávají groove a chytlavost původních reggae verzí, přitom však rozhodně neurazí ani pravověrné junglisty. DJská vystoupení dělá, jak sám říká, „s deskami, mikrofonem, delayem a effect boxem“, což je na junglové scéně osvěžující výjimkou. Očekávejte dynamický set nabitý původními dubplaty a vlastními remixy s hutnou basovou linkou i známými melodiemi v nových kontextech!

OMAR PERRY (Bonfirepr production – Jamaica)

Talentovaný zpěvák Omar Perry se narodil roku 1968 v jamajském hlavním městě Kingstonu. Již v pěti letech začal hrát na bicí, o pár let později se dostal k mikrofónu a společně se sestrou Marshou utvořil pěvecké duo. Z této doby vznikla ojedinělá nahrávka „Thanks We Get“ od Juniora Bylese, kterou společně nazpívali.

Zásadní zlom v jeho do té doby přece jen nezávazném hudebním působení byl vznik Upsetters Juniors – působícím v tehdejším Black Ark Studiu. Jedná se v podstatě o „rodinný podnik“, který utvořil společně se sestrou a bratrem. V tomto období společně se sourozenci pilně zkouší, tvoří a počíná též experimentovat jako DJ.

V duchu Upsetters Juniors pokračuje Perry i nadále v šíření pozitivních vibrací všude kam zavítá a daří se mu, jelikož má co říci. Co se týče jeho vzorů a inspirace té doby, vyzdvihuje převážně Boba Marleyho, ale i Juniora Bylese a další.

Na začátku devadesátých let začíná Omar pracovat jako zvukař ve Studiu New Breed. Vzápětí se objevuje blízko takových osobností jako Earl 16 a Gossie P. Významná byla spolupráce s producentem Adrianem Sherwoodem, pro kterého nahrál v roce 1999 svůj první single.

Posléze odjíždí Omar do Londýna, odkud se ale náhle rozhodne vydat do Afriky. Tři roky života v Gambii byly pro Omara zásadní zkušeností. Víceméně nepřipravená cesta se nakonec změnila v misi, jejímž hlavním cílem bylo šířit reggae, podnítit, inspirovat a povzbudit mladé umělce, kteří chtějí zpívat. V tamějším rádiu měl tehdy svou vlastní relaci, která měla obrovský ohlas! Po návratu z Afriky se Omar usazuje v belgickém Bruselu, který je pro něj novou životní – hudební etapou. Chystá svou energii rozložit rovnoměrně mezi zpěv a mixování.

Poněkud kontroverzní je téma jeho otce, legendárního Leeho Scratche Perryho. Ač není pochyb o jeho vlivu na Omarovu produkci, snaží se od otcovy popularity distancovat a nezávisle si budovat své vlastní uznání na reggae scéně. Zdůrazňuje, že chce jít svou cestou nezastíněnou úspěchem Leeho Perryho.

Na Bassinfection vystoupí společně s dj, producentem Jackym Murdou. Tato dvojice má již několik společných vystoupení po Evropě za sebou a vždy je to nemálo hustá show, kterou nám předvedou jak na velkém podiu v dnb – ragga junglovém setu , tak i na reggae stagi! Navíc vzhledem k pracovnímu zaneprázdnění Omara bude v tomto roce vystoupení Omara a Jackyho jediné týkající se evropského kontinentu!! Krom reggae a raggajunglu se se Omar také věnuje dalším hudebním stylům jako ska, dub a dubstep. Za zmínku jistě také stojí, že Omar letos v únoru odehrál úspěšné turné s Jah Masonem. Těšme se, reggae umělec podobného kalibru se v Brně ještě nezhmotnil;)

COSMOPUNK (CR)

Cosmopunk vyniká nezvyklým pojetím elektronicko-taneční muziky s prvky experimentu a minimalismu. Dva členové tohoto seskupení (Ferda-bicí a Markéta-vokály) působili v kapele Čerstway vzduch (již bohužel zaniklé), kterou jste měli možnost již na Bassinfection slyšet. Přibyli členové Linda-baskytara a Phaces-synth, sampler. Cosmopunk celou akci zahájí, takže si nenechte ujít jejich koncert, který začne již cca ve 21:30.

Další informace http://www.bassinfection.com nebo http://www.fleda.cz .

Zdareec!

Bassinfection crew

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.