Beata Pater Quartet – špičkový vokál jazz ze San Franciska

Levné dárky, best dárky
 • Na Staré Pekárně vystoupí v úterý 30. 9. ve 20 hodin Beata Pater, jedna z nejinovativnějších (a zároveň univerzálních) jazzových vokalistek na současné kalifornské scéně.
 • Beata Pater Quartet: Beata Pater (USA) – zpěv, Tomáš Jochmann (SK) – piano, Petr Dvorský – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

  Beata Pater není ale jen objevně improvizující a velmi dobře scatující zpěvačkou, ale i aranžérkou a skladatelkou. Její hlas je proklatě účinný v baladách i rychlejších tempech, charakteristická je schopnost vcítit se do textu až šansonovým způsobem. Beata je prostě nepřeslechnutelná. Hlas je v kapele vždy hlavním nástrojem, jedinečný témbr je přirovnáván k hlasům zpěvaček jako jsou Diane Schuur a Tania Maria.

  Beata Pater se narodila a vyrůstala v Polsku, po odchodu ze země prošla britskou a japonskou jazzovou scénou, posléze se rozhodla přesídlit do USA. Aktuální album Golden Lady (2014) má fantastické recenze i prodeje. Beata ze San Franciska píše: „Album má teď zajištěnou na čtvrt roku reklamu v Down Beat Magazine a udělala jsem i velký rozhovor pro Jazz Forum. Mám zájem o účast v kapelách a hudebních situacích, které jsou pro mne jedinečné a obohacující. A přesně to čekám od spolupráce s českými a slovenskými muzikanty,“ objasňuje své celoživotní umělecké krédo.

  Vstupné: 130 Kč předprodeje / 180 Kč na místě a jen 99 Kč při objednávce přes tento mail. Pekárenský koncert měsíce září!

  Na koncertě Beaty Pater proběhne i prodej permanentky 9xJAZZ! za pouhých 270 Kč! Jde o koncerty: Beata Pater Quartet (USA/CZ), Sax & Crime (Rakousko), The Cupcake Collective (CZ), Deep-m-ocean (CZ),
  Parker-Parker-Prucnal Trio (USA/Polsko), E Converso (CZ), Agnieszka Derlak Trio (Polsko), Carpet Cabinet (SK) a Chocofly (CZ)

  Jiří Švéda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.