Benefiční koncert pro vytopený pražský klub Jazz Dock

Levné dárky, best dárky
 • Motto: Rána pro jazz: pražský klub Jazz Dock zaplaven, odhad škody je cca 2 miliony korun
 • Brněnský hudební klub Stará Pekárna pořádá ve středu 19. června 2013 od 20 hodin Benefiční koncert ve prospěch pražského jazzového klubu Jazz Dock, krutě postiženého letošní povodní. Přijďte se ve středu ochladit z rozpáleného Brna do podzemní Staré Pekárny.

  Vystoupí cool jazzové sexteto MulliGang a česko-norské kvarteto vedené trumpetistou Didrikem Ingvaldsenem. Všichni hudebníci se zřekli svých honorářů, klub Stará Pekárna zajistí zdarma ozvučení a pořadatelskou službu koncertu. Celková kapacita sálu je 65 míst k sezení a k dispozici je dalších cca 40 míst na sezení v prostorách přiléhajících k hlavnímu sálu (dva bary, přísálí, čekárna).

  Vstupenky v minimální ceně 100 Kč lze zakoupit od čtvrtka 6. 6. 2013 v předprodeji Student Agency v Domě pánů z Lipé a v prodejně Indies na Poštovské.

  Zde pouze za cenu 100 Kč. Pokud byste chtěli přispět více (cena 100 Kč je totiž cena minimální), je možno zakoupit vstupenky:

 • od čtvrtka 6. 6. 2013 na baru Staré Pekárny za cenu, kterou si stanovíte vy sami.
 • kdykoliv přes mail sveda.art@seznam.cz za cenu, kterou si stanovíte vy sami (formou rezervace a následné platby v den koncertu v klubu)
 • v den koncertu na večerní pokladně klubu za cenu, kterou si stanovíte vy sami.

  Ve všech těchto třech případech je minimální cena 100 Kč. Ta maximální záleží jen a jen na vaší úvaze a případné štědrosti…

  Díky předem za Váš zájem a jakoukoli podporu!

  Jiří Švéda, www.jazzdoregionu.cz

  A co nás vlastně ve středu 19. června zajímavého čeká?

 • 1. MulliGang (CZ), sexteto se třemi saxofony, cool & modern jazz

  Lubor Pokluda – baryton saxofon, Radek Zapadlo – tenor saxofon, Radim Hanousek – tenor saxofon, Vladan Ronner – piano, Vincenc Kummer – kontrabas, Martin Kleibl – bicí

  Saxofonista Lubor Pokluda zde zúročil mnohaleté zkušenosti vyhledávaného orchestrálního a bigbandového hráče. Repertoár postavil na slavných cooljazzových skladbách, aranžmá vytvořil v duchu zásad tohoto stylu, kdy cílem je hluboce propracovaný souzvuk jednotlivých nástrojů. Autorství většiny skladeb patří geniálnímu cooljazzovému mozku, s axofonistovi Gerry Mulliganovi.

 • 2. NOCZ Quartet, norsko-české kvarteto

  Didrik Ingvaldsen – trubka, Radim Hanousek – saxofony, Mikaell Olsson/Marian Friedl – kontrabas, Václav Pálka – bicí.

  Osobitý charakter projektu udává interpretace skladeb trumpetisty Didrika Ingvaldsena, které kombinují současné trendy v experimentálním jazzu s klasickými improvizačními a „okamžitými“ jazzovými postupy. Typická je velmi energická hra s výraznými dynamickými zlomy, kombinace prokomponovaných pasáží s volnými plochami, výrazná melodika, kolektivní improvizace. Natočeno je debutové album, které vyjde v červnu 2013 u slovenského vydavatelství Hevhetia. Didrik Ingvaldsen (1960) je jedním z nejznámějších norských jazzmanů. Žije střídavě na různých místech v Evropě a v USA. Hru na trumpetu studoval na Stavanger University v Norsku a na Leeds College of Music v Británii. V 90. letech žil v New Yorku, kde studoval kompozici na Juilliard School of Performing Arts. Během pobytu v New Yorku se Ingvaldsen stal součástí downtownové hudební scény spojené se slavným klubem Knitting Factory. Didrik Ingvaldsen má za sebou také vydání celé řady kompaktních disků s různými projekty, v nichž se setkal například s hráči jako Andy Sheppard a David Kane.

  „Didrik Ingvaldsen je báječný trumpetista se zvukem někde mezi Donem Cherrym a Donem Ellisem.“ redaktor Steve Loewy, All Music Guide

  A na závěr něco optimistického od Jazz Dock: atualizace stavu

  Přátelé, do poslední chvíle jsme doufali, že nebude průtok tak silný, aby se k nám voda dostala, bohužel je tomu tak. V tuto chvíli víme s jistotou, že minimálně celý červen bude zavřeno : ((( pravděpodobně i polovina července, ale vše uvidíme až opadne voda. Moc děkujeme za podporu a nabídku pomoci, vše je vystěhované, nebýt vstřícnosti sousedů a kamarádů, neměli bychom kam věci dát, sklady máme totiž také v záplavové zóně, moc nám to pomohlo, děkujeme moc všem, kteří nám pomohli stěhovat, sami bychom to jistě nestihli do tmy… Otevření je závislé na délce přítomnosti vody v klubu, tak doufejme, že půjde brzy dolů… Ještě jednou díky všem!

  Váš Jazz Dock

  Benefice na FB:

  www.facebook.com/events/676838655676030/ + www.facebook.com/events/164619867048534/?ref=22

  www.rozhlas.cz/jazz/novinky/_zprava/jazzmani-se-spojuji-pro-zatopeny-jazz-dock–1221548

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.