Benefit Silver Rocket pro Keftes Party

Levné dárky, best dárky
 • Je tu konec roku a s ním i naše poslední akce. No, naše akce… Klukům ze Silver Rocket se nás zželelo a rozhodli se, že udělají pro Keftes Party benefit, za což jsme ji neskonale vděční. Z Prahy tak do Brna přijedou hned čtyři kapely z jejich stáje: Kontroll, Lyssa, OTK a legendární Raketoplán! Všechno se to odehraje už tenhle pátek 13. 12. ve 20 hodin v klubu BORO.
 • Chlopcy hamburgerovi vs Stříbrný raketoplán

  Keftes je nejhnusnější hamburgr od Prahy na východ, mají ho v Ostravě. Keftes Party je asi ta nejvypitější partička organizátorů koncertů na východ od ráje, a mají ji v Brně. Nedělají nějak velké koncerty, kde by lítaly tisíce eur. Často nelítaj ani ty stovky, a pokud jo, tak většinou z jejich kapsy, protože jejich nýmandská marketingová strategie prostě nezabírá. Podzim 2013 byl výjimečný v tom, že se v Brně udála tzv. „PhD konspirace“, za níž stojí zednáři rokenrolu, kteří se rozhodli, že Keftes a Borow zlikvidují silou svých slov a zaklínadel. Nebyla by to ale nemilosrdná rokenrolová scéna, aby v ní nebyli taky kamarádi a kamarádky, kteří těmhle blbům, kteří jsou schopni si zajet do Prahy přes Vídeň bez jediné koruny v kapse, podali pomocnou ruku. Z Prahy, matky měst a opencard, tak vyráží na záchranu podzimního provarového démona komando čtyř kapel z jednotky Silver Rocket.

 • Kontroll

  Pořadatelé hudebního festivalu V Brance, provozovatelé klubovny Holubník, ale hlavně dva bráchové, co spolu mají kapelu. To jsou Kontroll. Víťas s Jožinem, bubeníček s basáčkem. S těmahle borcema jsme zažili už tolik dymu, že si na všechno určitě nikdy nevzpomeneme, ale pořád chceme víc. Skoro přesně před rokem vydali bratři Holubovi LP Asfalt (kde jinde než na Silver Rocket), které je všude nadšeně přijímáno a recenze se na něj píšou ještě dneska. Většina těch elaborátů na Kontroll vyzdvihuje jejich zkřížení s českým androšem, ale to jde tak nějak mimo nás. Slyšíme v tom noise jako svině, super chytré texty a navíc je to boží podívaná na živo. Tihle chlopi dělají všecko naplno na pódiu i mimo něj. A to se už moc nevidí. A naše doporučení pro návštěvníky téhle akce? Nenechte si ujít přilisknutého Jožina jak si prozpěvuje svým středočeským nářečím…

 • Lyssa

  Prý nejpomalejší heavy kapela na Silver Rocket, podle nás tak maximálně nejintelektuálnější (omlouváme se Fetch!). Lyssa je jistota. Opakující se sloky a hitové refrény. Věčný vtipálek Záhoř (ale když naposledy v Boru přirovnal Křenka k Břetislavu Rychlíkovi, tak už to celkem přehnal), jihoamerický Maďar Tohotom a nejlepší barman letošního SRSS Kupón. Na to, že už je jim skoro padesát, mají na svém kontě jenom dvě normální desky a k tomu pár splitů, což nám přijde skvělé, protože to podle nás vyjadřuje takový ten maňana přístup k věci. A jde jim to. Vždycky, když si myslíme, že jsme na Lyssu připravení, tak nás ti tři stejně sejmou mocným zvukem, který je vlastně úplně obyčejný, a tím to asi vlastně je, že…

 • OTK

  Kamarádi táborových ohňů naruby. Pamatuju si, jak hráli na Flédě s Květama a já celý jejich koncert prostál ve vojenské bundě u zdi a hučel do jedné Chorvatky a vydatně se napájel pivem. Tak si z toho pamatuju jen ezoterika Ježka, který se tak nějak furt divně pohupoval a nakláněl v dost expresionistických kulisách nejlepšího klubu v Brně. Od té doby uplynula spousta (šest!) let. OTK najali za bicí soupravu vesnického čutálistu a fungujou dál. Za těch šest let jsem jejich koncertů moc neviděl, ale každý z nich byl dým. Ondřej Ježek jako rozený bavič hází tvrdé kameňáky, Ganjalood s tou svojí „basou“ občas i zapěje a Klempíř se za kláveskama ksichtí jak Toro když si vzpomene na Final Countdown. Do toho čutálista hraje na svoje minimalistické bicí. Kdo by o takovou kapelu stál, že jo. OTK ale klamou tělem (doslova!). Už se nemůžeme dočkat, až se zas budem ptát svýho srdce, jak moc jsme staří.

 • Raketoplán

  Pamatuju si, jak jsme je tehdy odhalili už před prvním koncertem. Jasné jak facka, že, Raketoplán a Stříbrá Raketa, nejsme žádní blbci. Hráli jste někdy Commandos? Prubnu to na ně naroubovat, třeba z toho něco vyleze. Takže Green Beret je samozřejmě Aran, protože je největší, i když nevím, jak mu to jde s nožema. Spy by byl stopro Todd, protože neexistujou indicie jak poznat, že je Kanaďan. Vychrtlej mariňák, to bude Záhoř, kterej údajně umí nafouknout raft silou vlastních plic. Snajpr, to je jasnej Somogyi, zvíře, co útočí ze zálohy s povykem „Csak a szél!“. Radim, kterej občas přidá nějakej ten zpěv, bude podle svýho postoje ten komunista, co ho musíte osvobodit v misi 2 v datadisku k jedničce (držení těla naprosto shodný). A zůstává Ježek, kterej je samořejmě ta ženská, jejíž smrtelnej polibek si už nikdy nezopakuje nemalá banda náglů. Raketoplán zcela svévolně a drze hrajou covery největších rokenrolových hitů a dostat je někam na koncert není nic samozřejmýho, vzhledem k jejich počtu a pracovnímu zařazení nebo dislokaci mimo prostor Čech (Herr Scholz). Jsme proto velice rádi, že je tady budeme mít (Radim dokonce poprvé zavítá do naší díry! Brokozlisk už mu prej chystá speciální půllitr). Tohle je jedinečná příležitost, která se nemusí opakovat, vzhledem k tomu, že nám Kanada za půl roku vyhlásí atomovou válku (jak to víme, se od nás dovíte 13. prosince v Boru).

 • BORO Klub, Křenová 75, Brno
 • 13/12/2013, 20:00

  Ondřej, Palo, Viktor

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.