Boban a Marko Markovič s Orkestar vystoupí v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Fanoušky balkánské dechovky i filmů Emira Kusturici čeká svátek. „Trumpet Maestro“ Boban Markovič se svým synem Markem a jeho Orkestar vystoupí 18. 11. 2013 od 20 hodin v brněnském Semilassu.

  Fanoušci balkánské dechovky si mohou zaškrtnout červeným písmem v diáři datum 18. listopad 2013. V tento den totiž vystoupí v brněnském Semilassu stálice evropských koncertních podií – Boban i Marko Marković Orkestar, nejlepší srbská dechovka vedená Bobanem a jeho synem.

  Boban Markovič a jeho orchestr sídlí ve vesnici Vladican Han na jihu Srbska. Jejich tvorba odráží spletitý příběh romského etnika na Balkáně. Repertoár tvoří cikánská „klasika“, tance, „hity“ filmů Emira Kusturici, ale i materiál tvořený vlastními skladbami. Svou hrou inovují tradiční romskou dechovku vlivy z celého světa a s lehkostí stírají rozdíly mezi starou a postmoderní kulturou. U nás balkánskou dechovku zpopularizovali právě skvělé Kusturicove filmy. Boban Markovič nahrával hudbu ke dvěma z nich – Underground a Arizona Dream .

  BMO jsou vícenásobným držitelem několika ocenění nejprestižnější soutěže balkánských dechovek v srbské Gucio (Zlatá trubka, První trubka, Nejlepší orchestr). Tohoto festivalu, který má návštěvnost 300.000 lidí, se každoročně účastní více než 30 souborů, přičemž Boban Markovič Orkestar je pravidelně oceňovaným tělesem. Boban Markovič a někdejší druhý trumpetista orchestru Jovice Ajdarevič byli oceněni titulem „Trumpet Maestro“, jenž dostávají nejdůležitější umělci v Srbsku. S Bobanem, považovaným za nejlepšího srbského trumpetistu, nyní vystupuje i jeho syn Marko, který prokazuje talent zděděný po svém otci.

  Šimon Kotek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.