Bouřlivý FEUD /UK a WILD TIDES vystoupí tuto neděli

Levné dárky, best dárky
 • Britští The Feud roztančí 9. listopadu od 20 hodin brněnskou Flédu divokou směsí tanečních beatů a rockových riffů. Podpoří je pražští Wild Tides.

  Vstupenky jsou v předprodeji za 180 Kč, za 190 Kč. V den koncertu na místě za 220 Kč.

  Manchesterské trio The Feud se vrací do Brna, aby na Flédě tuto neděli 9. listopadu opět rozparádilo svoje fanoušky – a nejen ty, kteří zažili jejich skvělý set na posledních Majálesech. Originální kombinace eletroniky, tanečních beatů a klasické britské kytarovky už nadchla auditorium na klubových scénách i festivalových pódiích na celém světě. Kalifornský Examiner o téhle trojce napsal před časem po vystoupení v hollywoodském klubu Viper Room: „Ta kapela umí skvěle prolnout ostré beaty a riffy s podmanivými refrény podobně jak třeba Muse, ale bez nabubřelé barvotiskové pompy rockového cirkusu…“ a o kus dále pokračuje v nadšené recenzi „..Hrají jako by suverénně stáli před plným stadiónem. Pozornost publika okamžitě ovládnou a nemusí o ní prosit, ale udělají to s nadhledem, nikoli se sebepřeceňující se nafoukaností..“ Můžeme se tedy opět těšit na vynikající energickou show, jakou nepotkáváme v našich zemích každý den. Zahanbit se ale na Flédě nehodlají ani Wild Tides, surf-punkeři z pražské Letné, kteří se zhostí role předskokanů.

  Když se před měsícem ptal kapely britský list Guardian, jak by se sami krátce a výstižně definovali, odpověď zněla: „Představte si, že jdete na koncert Prodigy, se kterými hraje na pódiu nabušené rockové trio…“ A z lehkým nadhledem pronesená definice je tou nejlepší pozvánkou na nedělní koncert na Flédě.

  Členové The Feud vyrostli ve svérázné krajině oblasti Lake District v severozápadní Anglii, nyní jsou usazeni v Manchesteru. Hráli v několika sestavách před vznikem současné kapely, jejíž kariéra začala v roce 2010 debutovým singlem In Between The Lines. Kapela, jejíž členové uvádí za své vzory Soulwax, Crowded House, Muse nebo dance-punkové Does It Offend You, Yeah? si rychle získala přízeň publika i médií – renomovaná stanice BBC Radio 1 je ráda pouští do éteru a její renomovaný DJ Greg James o The Feud hovoří jasně a lapidárně: „Nestrkejte je do žanrových šuplíků! Tohle je skvělý sound!…“

  Kapela projela v roce 2010 jako support Juliette Lewis Velkou Británii, Německo a Nizozemsko, aby pak u nás zabodovala na Rock For People. Rok 2011 je ve znamení upevnění pozic na domácí klubové scéně v UK, v roce 2012 opět cesty napříč Evropou. A konečně nedávno nahrávali v americkém Los Angeles v péči renomovaného producenta Tima Andersona, známého spoluprací s Lanou Del Rey, Dizzie Rascallem nebo kapelou Ima Robot.

  fcb event

  Andrea Vojtěchovská

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.