Brněnský koncert dua Alan Purves a Wilbert de Joode

Levné dárky, best dárky
 • Cyklus koncertů soudobé vážné hudby 2012 pokračuje v pátek 26. 10. ve 20 hodin koncertem dua Alan Purves (SCOT) a Wilbert de Joode (NL).

  Alan Purves (bicí, perkuse) se poprvé představil brněnskému publiku během festivalu Palinckx in Residence jako nový bubeník unikátní holandské formace vedené Jacquesem Palinckxem a Hanem Buhrsem, to bylo v roce 2000.

  Od té doby se pravidelně do Brna vracel jednak kvůli spolupráci se Zloději uší, ale také proto, že Brno a Skleněnou louku si oblíbil. Brno bylo také jediným místem v České republice, kam přijel se svým dlouholetým přítelem a hudebním partnerem – cellovým virtuosem Ernestem Reijsegerem.

  Tentokrát se představí jako sólový hráč a v duu se Wilbertem de Joode (kontrabas). S Wilbertem je pojí láska k improvizaci, ale také dlouholetá spolupráce v bezpočtu světových freejazzových či improvizátorských formacích. Jak Alan tak Wilbert se podíleli ale také na hudebních projektech i jiných žánrů (spolupráce s THE EX, Johnem Zornem etc.)

  Wilbert de Joode už také na Skleněné louce vystupoval v duu s mladým australským kontrabasistou Claytonem Thomasem. WILBERT patří k nejuznávanějším kontrabasistům na poli improvizované scény v celosvětovém formátu. Tentokrát si budeme moct vychutnat unikátní zvuk jeho kontrabasu, hru i techniku v sólovém podání a v duu s Alanem Purvesem.

  Zdeněk Plachý

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.