Brno Improvising Unit – nový brněnský improvizační soubor pokřtí své debutové CD

Levné dárky, best dárky
 • Na brněnské JAMU byl v rámci doktorandského studia klarinetisty a saxofonisty Pavla Zlámala založen soubor Brno Improvising Unit, jenž se skrze svou činnost věnuje myšlenkám spontánního skupinového tvoření – volné improvizaci. Kromě koncertní činnosti natočilo toto těleso CD v Českém rozhlase Brno s názvem STUDIO 1, jež bude pokřtěno 4. 3. 2014 v prostorách Skleněné louky.

  „S tímto souborem se pohybujeme na poli soudobých improvizačních tendencí,“ přibližuje hudební zaměření souboru jeho zakladatel Pavel Zlámal. „Kromě čistých improvizací používáme jako výchozí materiál i netradiční formy zápisu jako např. grafické partitury či textové partitury, někdy také dirigování,“ pokračuje Pavel Zlámal. „Díky tomu, že v BIU hrají převážně studenti Hudební fakulty JAMU, pojí v sobě naše hudba nástrojovou virtuozitu jednotlivých hráčů, kteří se však svým citlivým přístupem dokážou odevzdat ve prospěch celku. Při koncertech také často překonávají zažité zvukové stereotypy, které o jednotlivých nástrojích u veřejnosti panují,“ dodává zakladatel souboru Brno Improvising Unit.

  Na svém kontě má BIU již řadu koncertů, které se odehrály mj. v Brně v galerii Skleněná louka, v Mincmistrovském sklepě, Husově sboru či v Domě umění.

 • Pavel Zlámal

  klarinetista, saxofonista, improvizátor a skladatel, doktorand na HF JAMU, v rámci studia je zaměřen na soudobou hudbu a improvizace. Svoji hudební všestrannost uplatňuje v oblasti klasické, soudobé, jazzové, experimentální hudby. Je člen mnoha seskupení napříč žánry, vedoucí vlastních autorských a improvizačních projektů.

  Luboš Mareček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.