Čankišou pokřtí nového Faÿta

Levné dárky, best dárky
 • Brněnská kapela Čankišou, která se svým hutným etno-rockovým zvukem pravidelně dostává do varu publikum kdekoliv po světě, pokřtí ve středu 12. 10. 2011 na Flédě svoji čerstvou novinku pojmenovanou Faÿt. Desku uvedou do světa tři krásné sudičky z Divadla MALÉhRY.

  Špičková kapela české etno scény vydala po dlouhých třech letech v polovině září svoji pátou desku, která se jmenuje Faÿt a první recenze se o ní vyjadřují více než pochvalně. Muzikanti se na ní vrátili ke svým rockovým kořenům a tak písně jednonohého lidu Čanki trochu přitvrdily.

  …“Čankišou se ale dostávají na výsluní pozornosti především díky svěžímu zpracování typických motivů jednotlivých kultur a následnému profesionálnímu přetvoření ve vlastní režii. Musím říct, že přidaná kytarová hodnota desce po instrumentální stránce jednoznačně svědčí. Kapela tím svou tvorbu obohatila o další rozměr, aniž by musela na původních prvcích jakkoli šetřit…

  …Takže nehledě na to, jací byli Čankišou dřív, jejich nová deska rozhodně stojí za to! Na české scéně se tyčí hezky vysoko a náš obdiv zaslouží nejen díky technické preciznosti, ale především pro svou hudební bohatost a živelný náboj“…

  Music:pioneer, 21. 9. 2011

  Brněnské křty Čankišou v klubu Fléda byly již v předchozích letech velkou koncertní událostí a nejinak tomu bude i letos. Celý večer se ponese v duchu, který navozuje už obal desky Faÿt, jehož autorem je grafik a muzikant René Senko.

  V téměř zapomenuté atmosféře polosvěta z dávných let okusíte v absintovém baru štiplavou chuť kdysi zakázaného… Principal Jurage von Prasetaun vás se svou freakshow provedou celým večerem… Vaši mysl a zrak budou hýčkat vizuální kouzelníci Moire VJs… Až konečně KMOTR uvede novou desku Faÿt do záře reflektorů Flédy.

  Vstupenky na křest desky Faÿt, který se uskuteční ve středu 12. 10. na Flédě v Brně, jsou k dostání v obvyklých předprodejích v ceně 170 Kč, přes službu SMSticket za 179 Kč a na místě pak za 199 Kč. Začátek koncertu je ve 20 hodin, absintový bar bude otevřen již od 19 hodin.

  Hanka Vojtěchová

  Foto: Petr Volgemut

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.