Čankišou s příšerami v Metru

Levné dárky, best dárky
 • Čankišou se po úspěšném letním festivalovém ježdění po domácích i zahraničních luzích a hájích konečně vrací zase na domácí půdu. A nebude to koncert zrovna tuctový. Ve čtvrtek 21. 11. ve 20.30 hodin to totiž rozbalí v plné palbě, s pohádkovými příšerami a křtem CD.

  Samotnému křtu bude předcházet odpolední hodina hraní si a čtení pohádek z knížky Jak na příšery s Danielou Zbytovskou, Barborou Seidlovou a Nikolou Zbytovskou z Divadla MALÉhRY. Začátek je v 17 h v Metru, vstupné 30 Kč.

  Brněnské Divadlo MALÉhRY napsalo pohádkovou knížku Jak na příšery a požádalo Čankišou o muziku na CD, kam pohádky také načetlo. „Natáčení CD byla naprosto ojedinělá zkušenost, protože kluci z Čankišou nás donutili k ječení, chrastění různými nástroji a dalším formám „umělecké interpretace“, o které jsme neměly ani tušení! Ale měli takové charisma, že jim nešlo odolat!“ říká o natáčení Nikola Zbytovská. Výsledkem je společné dílo, které vychází u vydavatelství Indies scope a které se pokřtí právě na koncertě v Metru. Co asi tak může vzniknout, když se spojí alternativní divadlo s alternativní kapelou?

  Bubenická sestava Čankišou se aktuálně skládá ze tří mužů s paličkami: Zdeněk Kluka, Jan Kluka a Jiří Semtex Suchý. Právě v Metru zažijete ojedinělý koncert za účasti všech tří bubeníků. Těšte se, bude to nářez!

  Čankišou mají se svou energickou hudbou jednonohého lidu Čanki za sebou další úspěšnou sezonu, jejímž vrcholem byl bez pochyby koncert na jednom z největších světových festivalů Sziget 2013 v Budapešti. Kapela si zde zahrála na druhém největším pódiu věnovaném world music po boku mnoha hvězd, např. Transglobal Underground, Rachid Taha nebo Emir Kusturica. Aktuálně kapela začíná pracovat na nové desce.

  Koncert Čankišou proběhne ve čtvrtek 21. 11. 2013 v klubu Metro Music Bar na Poštovské ulici. Vstupné 130 /150 Kč, předprodej v Indies, Poštovská 2. Začátek je ve 20.30 h.

  Hanka Vojtěchová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.