Čankišou se chystají do Pakistánu

Levné dárky, best dárky

Kapela Čankišou, která s oblibou vyjíždí jako první česká kapela na festivaly do exotických míst, se po velkém úspěchu před dvěma lety vrací na World Performing and Visual Arts festival v Pakistánu, který se koná 22. 11. – 2. 12. 2007.

World Performing and Visual Arts festival, který je jedním z největších asijských festivalů, pořádá již několik let Rafi Peer Theatre Workshop. Na festival se každoročně sjíždějí muzikanti, divadelníci, filmaři, tanečníci a loutkáři doslova z celého světa. Letos se do Lahore na severovýchodě země sjede přes rekordních 1 000 umělců z 50 zemí.

„Samozřejmě jsme s pořadateli v každodenním kontaktu. Díky tomu víme, jaká je v Pakistánu skutečná situace, takže vše zatím nasvědčuje tomu, že na festival odjedeme“ říká k neklidné situaci v Pakistánu zpěvák Karel Heřman.

Čankišou se na pakistánském festivalu objevili již před dvěma lety jako vůbec první kapela z České republiky. Jejich sólové vystoupení i fúze s místním zpěvákem Sain Zahoorem, který o několik měsíců později získal ocenění BBC Worldmusic 2006, sklidilo obrovský úspěch. Na základě toho se festival rozhodl kapelu pozvat podruhé. V plánu je opět spolupráce s některým z místních umělců. Pravidelné zpravodajství z pakistánského festivalu bude k dispozici na www.freemusic.cz.

Kapela Čankišou, jejíž divoké rytmy umí roztančit publikum po celém světě, nyní pilně pracuje na čtvrté desce, která vyjde na jaře 2008 u Indies Scope Records. Poslední koncert před odletem na daleký festival se uskuteční 21. 11. 2007 v bratislavském klubu Subclub.

Hanka Vojtěchová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.