Čankišou v Evropě

Levné dárky, best dárky

Respektované kapele Čankišou je již delší dobu Česká republika těsná. Po několika holandských festivalech v červenci kapela vyjede na Slovensko a Ukrajinu, v srpnu zahraje v sousedním Polsku. Kapela již zvládla procestovat celkem 13 zemí.

Začátkem července Čankišou vystoupí na jednom z největších slovenských festivalů jménem Hodokvas. Letos k největším hvězdám patří např. Placebo či Korn. Čankišou zahrají 4.7. v 19.30.

O několik dní později odlétá kapela na Ukrajinu na Mezinárodní festival ethnické hudby a landartu Sheshory, který se koná 12.-14.7.2007. Čankišou zde vystoupí již podruhé. Letos na festival také přijede ve světě uznávaná švédská kapela Hedningarna. V minulosti zde hráli např. i v ČR známí Zdob Si Zdub. V rámci výjezdu na Ukrajinu Čankišou zavítají i do hudebního klubu v Kyjevě.

V červnu Čankišou vyrazili poprvé do Holandska a hned hráli na prestižních festivalech celkem pro několik desítek tisíc lidí. Jako druhá česká kapela v historii festivalu Čankišou okouzlili na Amsterdam Roots festivalu. O týden později roztančili publikum na festivalech Kleur van de Nacht v Arnhemu a Wereldfeestu v Utrechtu.

Čankišou míšením vlivů několika etnik dokáží roztančit publikum po celém světě. Jejich divoké selfetno opírající se o legendu jednonohého lidu Čanki s úspěchem překonává jazykové či národnostní rozdíly v Evropě i exotických zemích.

Vice informaci na www.cankisou.cz.


Hanka Vojtěchová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.