Čankišou v Noci s Andělem

Levné dárky, best dárky

Kapela Čankišou, která již sedm let s úspěchem čeří vody worldmusic, vystoupí v sobotu 8.4.2006 v pořadu České televize Noc s Andělem. Přímý přenos se bude vysílat ze závěrečného dne filmového festivalu Finále Plzeň 2006.

Po skvělém koncertě na FEBIOFEST MUSIC FESTIVAL 2006 tak Čankišou vystoupí na dalším filmovém festivalu. Po závěrečném ceremoniálu kapela odehraje v prostorách Návštěvnického centra Plzeňského Prazdroje hodinový koncert (21-22 h). Poté ve 23 h začne přímý přenos pořadu Noc s Andělem. Jeho hosty budou právě Čankišou a host festivalu Finále Plzeň – režisér a herec žijící ve Francii Ivan Franěk.

Finále Plzeň je soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž před třemi lety přibyla i soutěž filmů dokumentárních. Festival kromě projekcí zahrnuje i bohatý doprovodný program (koncerty, výstavy, besedy a workshopy).

Čankišou během své existence již procestovali nespočet zemí, např. Litvu, Rumunsko, Polsko, Maďarsko, Ukrajinu atd. Loni v listopadu se vydali i do exotického Pakistánu na World Performing Arts Festival 2005 v Lahore, kde mimo jiné vystoupili na speciálním koncertě pro pakistánského prezidenta Pervaiz Musharrafa.

    Čankišou hrají ve složení

  • Karel Heřman – zpěv
  • Zdeněk Kluka – zpěv, bicí, perkuse, akordeon
  • David Synák – didjeridoo, flétny, altsax, sopránsax
  • Martin Krajíček – mandolína
  • Jan Kluka – djembe, perkuse, bicí
  • René Senko – tenorsax
  • Roman Mrázek – baskytara

Kapela vydala již tři cd: Hudba lidu Čanki (2000), Densé Ju (2002) a Gamagaj (2004), vše FT Records.

Více najdete na www.cankisou.cz
Informace o festivalu na www.finaleplzen.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.