České miniturné AIM

Levné dárky, best dárky
 • Italská indierocková úderka AIM se vrací do Čech, aby zde odehrála jarní miniturné u příležitosti vydání nového alba We Are Sailing.

  Brno: sobota 23. dubna 2011 – burningBEATS pARTy

  pátek 22. 4. 2011 – Praha, K4 + Djevara + The Andy K Show + Absurd Error

  neděle 24. 4. 2011 – Tábor, Orion club

  pondělí 25. 4. 2011 – Praha, Bunkr Parukářka

  AIM založili v roce 2003 Marco Fiorello a bratři Luca, Marco a Matteo Camisascovi. Záhy vyšlo jejich debutové album Limit of sight, připomínající to nejlepší od At the Drive In, Brand-New, Thursday či Funeral for a Friend. V roce 2006 kapelu opustil zpěvák Luca, jehož za mikrofonem nahradil kytarista Marco Fiorello. Melancholická deska Spirits of Your Tide, alespoň zdánlivě ovlivněná hudbou kapel Radiohead nebo Sigur Rós, potom kapelu přenáší kamsi na pomezí post-rocku, shoegaze, ale i sympatického indie-popu.

  Aktuální album We Are Sailing, které kapela bude na tomto miniturné propagovat, právě vychází.

  Kapela AIM má za sebou osmletou kariéru a stovky koncertů. Semknutá trojice živelných rockerů staví své renomé právě na nespoutané pódiové show. Jejich hudba spojuje sofistikovanou kompozici se zkresleným zvukem elektrické kytary, atmosférické plochy a temné až strojové bicí. Česká republika má pro ně zvláštní význam, protože zde předvedli některá ze svých legendárních vystoupení jako na Colours of Ostrava, kdy předskakovali Gogol Bordello.

  První pražské vystoupení v klubu K4 v Celetné bude jistě mimořádnou událostí, s AIM zde totiž vystoupí neméně živelná partička Djevara z Londýna. Jako support se představí Absurd Error z Kutné Hory a svým excentrickým setem večírek rozjede The Andy K Show – one man projekt, taktéž z Londýna.

  Miniturné se uzavře zase v Praze – v Bunkru Parukářka.

  Milan Lipavský

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.