Champion Sound to dotáhli až na Roskilde

Levné dárky, best dárky
 • Pražská kapela Champion Sound uloupila další metu. Zdaleka ne první, ale dost možná zatím největší. Zahrála si na slavném festivalu Roskilde v Dánsku. Vibrovala nadšením, ale strachy se neroztřásla. S Dánskem nešlo až tak úplně o skok do neznáma – začátkem dubna natáčela v Red Bull Studiu v Kodani svůj vinyl. A něco už má tahle parta, co doma dodává šťávu hiphopovým koncertům od Prago Union, přes Majka Spirita až po DJ Wiche, přeci jen za sebou.

  Kdo vlastně je tahle tichá parta fousáčů, co dělá randál a kde se vzala? Na začátku byli Prago Union, co chtěli živou kapelu na fesťáky. A pak? Pak už to jelo. Od té doby se z Champion Sound stal kompars v hlavní roli. Nedělají okolo sebe velký humbuk, ale krom nějakých dvou stovek koncertů s Prago a hraní s domácí hiphopovou smetánkou (Majk Spirit, Vec, PIO Squad, MC Gey, Moja Reč) objeli evropu s americkým Grammy producentem / MCm jménem Diamond D a cestou jim k nohám lehl bboy svět. Battle Of The Year v Německu, The Notorious IBE v Holandsku a Juste Debout ve vyprodané pařížské hale Bercy pro 16.000 lidí. Reálně největší taneční akce na světě, kde se stali house bandem. A jako bonus tiché autorství největších koncertních projektů v historii domácího hiphopu – více jak šestihodinový maratón šesti koncertů s výše zmíněnými rappery v roce 2012 nebo průřez 15 lety a více jak 400 beaty alá DJ Wich s devíti hostujícími MCs / zpěváky (Rytmus, Majk Spirit, Indy, Vladimir 518, Orion, La4, Paulie Garand, Boy Wonder, Martin Svátek) před více jak 15.000 lidmi letos – obojí na festivalu Votvírák. Základní sestava: Radimo, Gury, Watcha, Mraky Mrak, Mikikonga a nehrající kapitán zvuku Tomáš Sochůrek. Tak TO je tahle parta fousáčů.

  Fajn. Ale stejně, jak se dostali na Roskilde? Druhý nejstarší hudební festival na světě, založený v roce 1971? Festival, kam chodí okolo 100.000 návštěvníků a letos headlineovali The Rolling Stones, Drake nebo OutKast? Jak už bylo zmíněno v úvodu, Žampyjon se tak trochu vrátil na místo činu. Když v dubnu natočili vinyl v Red Bull Studiu v Kodani, byla to pro bboy svět událost. A nešlo jen o to, že jejich snažení se nahrávalo přes pult z legendárního studia Hit Factory v New Yorku. Tedy toho, ze kterého šel John Lennon na svou poslední cestu domů, kde nahrávala Beyoncé, The Notorious BIG, Talking Heads, Bruce Springsteen… Šlo spíš o to, že se s nimi za kola z oceli postavila místní skrečující legenda DJ Static a za mikrofon si stoupl Storm, jeden z nejslavnějších bboy tanečníků historie s tajnou vášní a talentem pro soulový zpěv. A protože muzika i přístup Champion Sound zanechali dojem, otevřela jim studio session dveře na Red Bull Studios Live stage na festivalu Roskilde, kde to v pondělí 30. června rozbalili.

  Byla to výzva. Byla to zkouška. Ne ohněm, ale vodou. Pršelo. Brutálně. Roztržené nebe se vylilo na partu z Prahy a jejich nástroje snad celý, ale… Ale toho bohdá nebude, aby Champion Sound z boje utíkal.

  Z Prahy do Kodaně, z Jižáku do Red Bull Studios, z Milovic do Roskilde, od DJ Wiche po DJ Statica, ze snu do reality. Všechno je možný.

  Affro

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.