Čokovoko zahrají „Hudbu“ v „domovské Flédě“!

Levné dárky, best dárky

Čokovoko – křest CD Hudba / 12.4. / Fléda

V úterý 12. dubna představí tato svérázná dvojka, která si kolem sebe vybudovala hyperlokální kult, své čerstvé album „Hudba“ v rámci tour „Co Češka, to muzikant“ i ve své „domácí Flédě“. Kapela postavená na pirátství v jeho nejčistší formě, dadaismu, kouzlu okamžiku a interakci s publikem odhalí svou čerstvou novinku, na které se produkce ujal Tomáš Kelar, někdejší člen anglických Mountineers (Mute records).

Syrová poetika vysokoškolské studentky Adély a sociální pracovnice Zuzany. Provokace, recese, absurdita, taneční kreace a kastaněty. A protože je po pěti letech rozčilovalo recitovat to samé a už si moc pamatovaly texty, připravily novou desku Hudba. Koho naštvou tentokrát?Texty holky psaly na chatě a v (jejich) dvou bytech, taky v hotelové recepci v Madridu, v paneláku v Malaze, na černošské koleji v Gentu, v autobusu, ve vlaku, na diskotéce a v kocovině. Písní je 13 a jsou o sebevraždě (píseň Sebevražda), Brnu (píseň Brno), o monogamii (píseň Monogamie) atd.

Konceptem desky bylo od začátku nepoužít , alespoň vyjma zájmen a pomocných sloves. Ale jakoby se muselo potvrdit, že se všichni pohybujeme v kruhu a myslíme si furt to stejné, vmísilo se tam nevědomky dvakrát slovo pizza (v jiném pádu i čísle), slovo hovno (v jiném pádu), dvakrát kmen slova plivat a dvakrát byly tematizovány Rychlé šípy. „Nevíme, jestli bohužel nebo bohudík, ale vedeme zatím poměrně bezstarostný život chudý na nemoce, drogy, rozvody, válku a povědomí o politice a historii, takže tato podobná emo témata tam asi nejde najít, vysvětlují Čokovoko.

Jako hosty si holky pozvaly 2 singles, Don Juan disco a Greatest hits collective djs!

poslech 5 písní zde:

Start: 20:00
Vstupné: 140 / 160

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.