Czaldy Waldy Quartet v nové sestavě

Levné dárky, best dárky

Vynikající kapela Czaldy Waldy Quartet, která se pohybuje na pomezí world music a vážné hudby, po sedmi úspěšných letech existence mění sestavu.

Po několika letech plodné spolupráce opustila kapelu zpěvačka a hráčka na violoncello Eva Horáková. Jelikož zpívajících cellistek je poskrovnu, rozrostla se kapela na pět členů. Mikrofonu se ujmula vynikající zpěvačka Petra Kargerová a za violoncello usedl Matěj Kučera. Sestavu dále již dlouhodobě tvoří zakladatel kapely Aleš Mrázek, kytarista Matěj Plíhal a hráčka na violu Magdalena Ocásková.V nové sestavě se kapela představí na různých festivalech či v klubech. Tím nejvýznamnějším je patrně účast na 49. ročníku festivalu Smetanova Litomyšl, kde Czaldy Waldy Quartet vystoupí 18.6.2007.

Quartet vznikl v roce 2000 a s velkým úspěchem koncertuje v České republice i zahraničí (např. Mezinárodní festival ethnické hudby a land artu Šheshori 2005 na Ukrajině, Zelenkovac Jazz festival 2005 v Bosně a Hercegovině, Ethnofestival 2006 ve slovenském Pezinoku). Debutové cd Ethno-šansony ze Slovenska a Ukrajiny, které vyšlo v roce 2005 u vydavatelství Black Point Music, sklidilo velmi pozitivní kritiky.

    Kapela v novém složení:

  • Aleš Mrázek flétny, zpěv, aranže, autor hudby, vedoucí
  • Magdalena Ocásková viola, zpěv
  • Matěj Plíhal kytara, zpěv
  • Petra Kargerová zpěv
  • Matěj Kučera cello

Czaldy Waldy Quartet můžete slyšet:
8.3. Bratislava – Klub za zrkadlom
24.4. Opava – festival Další břehy
18.6. Litomyšl – festival Smetanova Litomyšl

Více najdete na www.czaldywaldy.com


Hanka Vojtěchová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.