Degeneration NEXT 2013. Nezávislá scéna žije!

Levné dárky, best dárky
 • Opravdu nezávislá hudební scéna si dá dostaveníčko v Brně. Degeneration NEXT je orientován naprosto svobodně a multižánrově, cílí na hudbu, ne na zvučná jména a za cíl si klade zprostředkovat návštěvníkům kontakt se soudobou nezávislou hudební tvorbou bez limitů a omezení.

  Po minulém, nultém zkušebním ročníku, kdy se zcela bez propagace na nádvoří Kunštátské Trojky sešlo na dvě stovky nadšených příznivců a dosvědčili tak zájem mladých Brňanů a o nezávislou hudební scénu, se 28. září akce přesune do rozhodně inspirativního prostředí bývalé textilní továrny Vlněna.

  Areál brněnské Vlněny má dlouhou historii, vznikl spojením budov textilních továren, vybudovaných v druhé polovině 19. století na ulicích Dornych a Přízova. Podniky patřily bratrům Alfredu a Ernstu Stiassných a průmyslníkovi Paulu Neumarkovi. Po vypuknutí války byly továrny rodině Stiassných odebrány a po jejím skončení znárodněny, aby se z nich později stal národní podnik Vlněna. Výroba zde byla ukončena v roce 1997 a od té doby jsou stavby rozprodávány a chátrají. Uvažuje se o jejich demolici a výstavbě administrativních a obytných budov.

  „Míchání žánrů není překážkou, naopak. A vlastně směřujeme k tomu, že pro příští ročníky nezveřejníme předem line-up festivalu. A necháme návštěvníky svobodně objevovat,“ poznamenává k dramaturgické koncepci Roman Zigo.

  A kdo to letos ve Vlněně rozbalí? Publiku se představí šest formací ze čtyř zemí – kanadská triphopová kapela Elsiane, alternativní písničkář Troy Von Balthazar, známý z kultovní noise rockové party Chokebore, nebo hluční němečtí Dÿse, kteří se brněnskému publiku představili již v roce 2009. Line-up doplňují italští post-punkeři CRTVTR, britský minimalistický pianista Clem Leek a českou scénu zastupující melancholická elektro formace post-hudba.

  Organizátoři vychází ze statě teoretika Theodora Adorna „O fetišovém charakteru v hudbě a regresi sluchu“, ve které mluví především o degeneraci hudebního vkusu a pozlátku popularity. Cílí především na mladé posluchače (převážně vysokoškolské studenty), kteří jsou ještě otevřeni poznávání nového a mnohdy velmi netradičního pojetí hudby. Festival má nejen proto velmi specifickou atmosféru, na které se sejným dílem podílejí jak diváci, tak samotní interpreti.

  Silná atmosféra, míchání žánrů, setkání s netušeným – to vše letos přinese Degeneration NEXT.

  Předprodej lístků na Degeneration NEXT zajišťuje společnost Ticketon a až do dne konání budou k dispozici za 300 Kč (350 Kč na místě).

 • Facebook
 • Událost na Facebooku
 • Video pozvánka
 • Twitter
 • Soundcloud
 • Last.fm
 • Blog

  Akce se koná pod záštitou občanského sdružení Kulturárium.

  Radek Dobrovolný, koordinátor

  Roman Zigo, dramaturgie

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.