Druhý Den hudby ve vile Tugendhat

Levné dárky, best dárky
 • První ročník koncertů ve vile Tugendhat, jehož premiéra proběhla na Mezinárodní den hudby v roce 2012, se u publika setkal s nebývalým úspěchem. Premiéra nového programu s podnázvem Francouzské inspirace uskuteční Brno Contemporary Orchestra s dirigentem Pavlem Šnajdrem v pátek 21. června 2013 v 19:30 a 21:30 hodin v obývacím pokoji vily.
 • Paul Hindemith / Hérodiade
 • Bohuslav Martinů / Le Raid Merveilleux
 • Yuri Kasparov / Hommage à Honegger

  „Kombinace avantgardního prostoru a objevné hudby znamená výjimečný zážitek nejen pro posluchače, ale i pro muzikanty,“ nechává se slyšet Pavel Šnajdr, dirigent a umělecký vedoucí souboru Brno Contemporary Orchestra. Prozrazuje, že chystaný program se věnuje autorům inspirovaným Francií, kteří však pochází odjinud. Návštěvníci se mohou těšit například na zřídka hraný mechanický balet Podivuhodný let od Bohuslava Martinů nebo na proslulou Poctu Honeggerovi od Yuri Kasparova, dosud žijícího skladatele arménského původu. Pravděpodobně poprvé v České republice bude zahráno melodrama Hérodiade od Paula Hindemitha, jednoho z nejvýznamnějších německých skladatelů 1. poloviny 20. století, napsaného na texty stejnojmené básně Stéphana Mallarmé.

  Soubor Brno Contemporary Orchestra tímto večerem zakončí svou druhou koncertní sezonu. Za poměrně krátkou dobu svého působení byl pozván na čtyři mezinárodní hudební festivaly, odehrál živě soundtrack ke kultovnímu hororu Nosferatu, zahrál první koncert v Divadle na Orlí a v poslední době například sklidil obrovský úspěch s Tehillim Steva Reicha a prostorovou kompozicí Ondřeje Štochla v Červeném kostele v rámci Velikonočního festivalu.

  „Koncerty ve Vile Tugendhat mají hned několik specifik. Výjimečný prostor třeba omezuje kapacitu obecenstva na 50 míst, což je pro posluchače exkluzivní číslo. Díky tomu nehrajeme program pouze jednou, ale jde o cyklus koncertů. To znamená, že na Mezinárodní den hudby 21. června uvedeme premiéru programu a ten poté několikrát reprízujeme v průběhu následující sezony,“ vysvětluje Jonáš Harman, intendant orchestru. V sezoně 2012/2013 proběhlo celkem šest repríz programu ze skladeb Antona Weberna, Edgara Varèse či Francise Poulenca, které byly napsány v období vzniku vily. Druhý ročník bude sestávat z celkem pěti koncertů.

  Vstupenky v distribuci vily Tugendhat.

  Ondřej Daněk

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.