DUB ROYAL konečně na Favále!

Levné dárky, best dárky

Zdarec bratři a sestry!

Brněnský reggaenerační tým ve spolupráci s rootsnfuture.org se pro Vás rozhodli zavést nový klubový večer, který se bude zaměřovat na hudební směr Dub ve všech jeho rozmanitých formách. Nejen každý fanoušek reggae jistě tento mohutný styl zná. Vždyť jeho vliv můžeme najít ve většině moderních hudebních žánrů – Jungle, Break-Beat, Dubstep, …

V ČR byl již prezentován projekty jako Zion Train, Lobe Radiant Dub System, Vibronics, Babylon Station, Mad Professor, … Samotná historie sahá do 70. let na Jamajku, kde vzniknul živým mixováním jednotlivých instrumentálních stop ve studiu z původních reggae nahrávek, čímž z mixážního pultu vytvořil plnohodnotný hudební nástroj a zasadil tak kořeny celé remixové kultůře. Na samém začátku stáli producenti Lee Scratch Perry a King Tubby. Současná elektronická forma Dubu se zrodila začátkem 90. let v Anglii.

Dub jako takový by se dal nejlépe definovat jako stav mysli. Mocné melodické basy doprovázené minimalistickým beatem a okořeněné notnou dávkou psychadelických efektů zde tvoří nástroj k uvědomění si jednoty univerza.

Kenny Knots začal svou pěveckou kariéru již v patnácti letech, kdy se mu podařilo se prodrat na první místa v reggae žebříčkách se svým dancehallovým singlem Watch How The People Dem Dancing. V současnosti má za sebou spoustu vydaných singlů na labelech jako Conscious Sound, The Dubateers a další … Svůj silný rastafariánský odkaz Vám předá po boku skotského soundu Mungo's HiFi, který již delší dlouhou dobu zaujímá na dubové scéně dosti zásadní postavení. Kromě vlastní produkce se zaměřují i na hraní jako soundsystem dalece překračující hranice Dubu.

Krom toho Vás večerem doprovodí pražská skvadra DJs United Forces Of Dub (NattyNational Rockers, Yukimura, Wild-A), slovenský selektor žijící ve Skotsku Adham akka Riddimsurfer a samozřejmě brněnští Pawlač Zewls.

To vše na dvou scénách, Dub a Reggae se vším co k tomu patří…

www.myspace.com/kennyknots1st

www.myspace.com/mungoshifi

www.rootsnfuture.org

www.myspace.com/riddimsurfer

www.myspace.com/pawlaczewls

Mateyka

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.