Exkluzivně: Lesní zvěř v Mexiku

Levné dárky, best dárky
 • Mexické turné překonalo naše očekávání, bylo na nás celkem plno a po dvou koncertech už nám žádné desky na prodávání nezbyly, shrnul v exkluzivním rozhovoru pro server Informace z Brna mexickou šňůru kapely Lesní zvěř zpěvák Miloš Rejsek.
 • Jak se brněnská kapela dostane do Mexika?

  V podstatě náhodou jsme narazili na festival Eurojaz a dostali o něm a Mexiku dobré reference, tak jsme oslovili místní českou ambasádu a oni nás, k našemu velkému překvapení, skutečně vybrali.

 • Jaká je mexická hudební scéna? A znali jste ji před odletem?

  Na mexickou scénu jsme si žádný velký názor udělat nemohli. Festivaly, kde jsme hráli, jsou v podstatě cykly koncertů, takže jsme hráli sami. V koutku duše jsem doufal, že bychom mohli natrefit koncert Murkofa, ale ještě před odletem jsem zjistil, že se přestěhoval do Barcelony.

 • Co jste od mexické šňůry očekávali? A splnilo se to?

  V podstatě žádná očekávání jsme neměli, doufali jsme, že nebudeme hrát pro prázdné kluby a někdo si třeba koupí desku a že se zdraví vrátíme. Takže nebylo těžké to překonat, až na jeden případ bylo na nás celkem plno, místní nás brali, po dvou koncertech už nám žádné desky nezbyly a návrat byl až na jet lag a tu zimu tady ok.

 • Jaká je mexická organizace? U nás nejspíš většina lidi očekává něco ve stylu španělského maňana.

  Jak kde. Někdy, když na to člověk nešlape, je to trošku tak, všechno má svoje tempo. Naopak pokud jde o řízení, jsou to blázni. Ale oproti tomu co se říká, jsou Mexičani pracovití, ve městě je pořádek a tak.

 • Jak chutná opravdová mexická tequila?

  Těžko popsat. Mně přišla vynikající. Zajeďte si tam, stojí to za to! Rozhodně drtivá většina věcí, co se tady prodává jako tequilla, mi přijde, že s tím místním alkoholem nemá krom jména moc společného. To je hnus, velebnosti.

 • Brno je oproti Mexico City opravdová vesnice. Jak na vás město zapůsobilo?

  Dvě České republiky na 100×100 kilometrech. Je to mumraj, lidi jsou živel. Ale vzhledem k podnebí a geografii je Ciudad Mexico strašně zelené a je tam kvanta parků, což je taková protiváha přecpaných xproudých silnic. Tak jak všude, se i tam teď hodně buduje do výšky, ale vzhledem k té velikosti stačí zajít od téhle globální moderny pár ulic a člověk se vrátí do takového toho očekávaného barvotiskového lidského Mexika, což je fajn.

  Foto: Hanka Vojtěchová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.