Festival burningBEATS v Brně již v sobotu

Levné dárky, best dárky
 • Zbrojovka v sobotu 23. dubna od 19 hodin ožije tancem v dalším díle festivalu burningBEATS, který tentokrát přinese průřez brněnskou nezávislou taneční scénou. Prostory bývalé Zbrojovky naplní energií desítky tančících těl.

  Na programu je přichystaná pestrá nabídka tanečních představení, a to od proudu contemporary, přes muzikál, street dance až třeba k tanci na tyči. Nebude chybět ani módní přehlídka návrhářky Mirky Horké či příležitost rozhýbat atmosféru svými vlastními tanečními kreacemi při koncertu kapely Aim a na následné DJské party.

  „Festival burningBEATS vznikl jako platforma pro interakci nezávislých kreativních tendencí. Po úspěšných dvou ročnících, které navštívilo přes pět tisíc lidí, jsme se rozhodli zaměřit na další, u nás z upozaděných oblastí současné umělecké tvorby, na nezávislý tanec,“ říká Jan Gerych, organizátor festivalu.

  Právě industriální scénografie Zbrojovky se stane sjednocujícím elementem různorodých projektů brněnských tanečních skupin, které divákům poskytnou rychlý průlet současným světem tance. V průběhu večera se v jednotlivých tanečních blocích představí brněnské skupiny a platformy Oorphane, Filigrán, Citadela Mefisto, No Feet, Union Runners, High Edition či LETTĚL.

  Na živelný tanec naváže živelný koncert italské rockové kapely Aim, která zde představí své nové album We are Sailing. Dále se na Zbrojovce předvede úřadující Top Styl Designérka Mirka Horká s přehlídkou, která vychází z její vítězné kolekce PROFILO oceněné na posledním STYL&KABO. Taneční noc bude pokračovat s dvojicí DJů z Maďarska Slap In The Bass, kteří na své brněnské premiéře dovedou dav společně s rezidentním DJem dMIT.RYm do závěrečné taneční extáze!

  Organizátorem festivalu je uskupení burning, které propaguje mladé talentované umělce a připravuje veřejnosti neobvyklé kulturní zážitky. Zastupuje několik vybraných výtvarníků a spolupracuje s množstvím dalších kreativních osobností nejen z Brna, ale i dalších českých měst a ze Slovenska. Spojováním různých žánrů a uměleckých forem míchá burning výbušný kulturní koktejl, který vzbuzuje zaslouženou pozornost. Vždy staví do popředí originalitu, autentičnost a nezaměnitelnost projevu.

  Lucie Stejskalová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.