Fléda Kolonial (Marché Artisanal): trh s nádechem Francie ve stoletém klubu v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Nedávno zrekonstruovaná a už stoletá Fléda se dál mění před očima. V dubnu uvede první dva z celé série večerů věnovaných nejen módě a designu, ale i jídlu a dalším pochutinám.
 • Art s trochou nostalgie – O víkendu 14. a 15. dubna se historická budova ve Štefánikově ulici vrátí zpět do dob koloniálů – obchůdků se smíšeným zbožím ze všech možných „kolonií”.

  Na akci s názvem Fléda Kolonial v prostoru hudebního klubu rozbijí své stánky výrobci originální, nezávislé i té závislejší módy. Své zboží na pulty koloniálu vyskládají mladí návrháři, designoví kreativci, šperkaři, výrobci kabelek i všech nejrozličnějších a nápaditých drobností. A to vše ve spolupráci s francouzským institutem Alliance française v rámci festivalu Bonjour Brno. V sobotu večer vystoupí francouzská kapela IMG z Bretaně a vstupné bude od 20 h 50 Kč, role předskokanů se ujme seskupení Calm Season z Prahy. Poté bude následovat francouzská after party s DJ Matsuwa.

  Fléda hostila za sto let své existence kromě bezpočtu koncertů i nejrůznější podniky od tančírny, přes kabarety, filmové festivaly, workshopy či party, stejně tak jako i básnická setkání. „Módou a designem se Fléda zatím obsadit nenechala, a jelikož je tento fenomén v současnosti čím dál tím rozšířenější, uniknout mu nemůže ani klub, který platí za největší a nejprofesionálnější mimopražský podnik u nás,” zdůvodnila promotérka Flédy a jedna z organizátorek akce Andrea Vojtěchovská.

 • Praha má Code Mode, Brno zase Fléda Kolonial

  Za designem už zájemci o originální styl nemusí jezdit do Prahy. Na rozdíl od pražského CODE:MODE přidává Fléda Kolonial navíc jedno plus: „Rádi bychom přizvali i lokální prodejce potravin, jejichž výrobky jako sýry, salámy, med či koření rozmlsají jazýček všech návštěvníků, které tímto na akci srdečně zveme,” lákají k účasti organizátoři.

  V členitém prostředí klubu bude na Fléda Kolonialu návštěvníkům plně k dispozici chill out zóna i kavárna. Šatnu, WC, bezbariérovost prostoru a nekuřácký prostor s vyčleněnou kuřárnou berou organizátoři jako samozřejmost.

  Kdo by chtěl na Fléda Kolonialu získat stánek, má stále šanci. Kolonial Staff přijímá přihlášky do 20. března, pro prodejce klub nabízí spoustu výhod od slevových kupónů na nápoje až k ubytování v místním hostelu. „Od poloviny března budeme znát již jména všech vystavujících,” dodává promotérka klubu.

  Registrace účastníků

  Facebook Fléda Kolonialu

 • Fléda Kolonial
 • Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
 • Datum: 14. – 15. 4. 2012
 • Start: 10 hod konec: 19h. Vstupné: zdarma /sobota od 20h 50 CZK

  Ivo Pezlar (acid)

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.