Fléda v ohrožení II

Levné dárky, best dárky
 • Za jeden měsíc 124 kontrol Městské policie – to je výsledek šikanózního přístupu radnice v Brně-Králově Poli, kde Fléda už 100 let existuje.
 • Petice na podporu Flédy v současné době obsahuje již přes 8000 podpisů. Aktuální seznam petičních míst je zveřejněn na webu klubu.
 • Koncert na podporu Flédy proběhne 16. 5. 2012. Zveřejnění vystupujících proběhne příští týden.

  Královopolští radní posílají na nejznámější brněnský klub permanentní kontroly – od stavebního úřadu po hygienu. Podle provozovatele Klubu Fléda Lukáše Stary usilují o uzavření klubu z osobních důvodů především 1. místostarostka Andrea Pazderová (ODS) a Jan Kratochvil (nezávislý).

  Protože výsledek všech kontrol byl vágní, podněcuje zastupitel Jan Kratochvil občany, aby posílali na radnici co nejvíce stížností na údajné rušení nočního klidu. Dle vyjádření 1. místostarostky Andrey Pazderové (ODS) hodlá radnice právě na základě těchto stížností iniciovat uzavření klubu Fléda. „Zastupitel Jan Kratochvil přitom vlastní sousední činžovní dům, v němž provozuje dvě herny s videoloterijními automaty a domníváme se, že uvažuje o koupi Flédy. Zavřená a opuštěná ho bude stát méně,“ dodává jednatel Level B production Lukáš Stara.

  Poslední ze série pokusů, jak klub zadusit, je snaha zařadit jej do vyhlášky města Brna o provozu živé a reprodukované hudby po 22. hodině. „Královopolští již přijetí tohoto opatření doporučili magistrátu. Zastupitelstvo města Brna má o návrhu hlasovat 18. 5. 2012,“ sdělil provozovatel Flédy Lukáš Stara. Na protest proti šikanóznímu přístupu vznikla petice za zachování Klubu Fléda.

  Během několika stovek kontrol městské policie nebylo překvapivě shledáno žádné porušení zákona. Při neustálých a opakovaných měřeních hluku v okolí Flédy v období dlouhém přibližně jeden rok bylo naměřeno pouze dvakrát překročení hlukových limitů. „Tyto výjimečné události umožnily, aby někteří královopolští zastupitelé měli záminku začít na Flédu vyvíjet nátlak. Chceme pokračovat v odhlučňování klubu, avšak bez finanční pomoci to nezvládneme,“ dodal Stara.

  Královopolská radnice, která má roční rozpočet 350 milionů korun, nikdy nepodpořila ani samotný klub ani žádnou z kulturních akcí Flédy. „Že nám jako největšímu klubu na území městské části Brno-Královo Pole místní politici nepomůžou, dovedu pochopit, ale proč nám hážou klacky pod nohy!?“ nerozumí provozovatel klubu. Přitom odhlučnění Klubu Rock Cafe v Praze stálo 25 milionů korun a celé ho uhradila městská část Praha 1 ze svého rozpočtu.

  „Od momentu, kdy se začala celá věc medializovat, královopolští radní se najednou začali tvářit jako naši největší spojenci, že oni jen reagují na stížnosti občanů,“ dodal Stara.

  Klub Fléda je v současnosti neznámějším brněnským klubem s nadregionálním významem, v němž hostují mezinárodní kapely a umělci z celého světa. Klub ročně navštíví přes 100.000 účastníků kulturních akcí.

  Lukáš Stara, provozovatel klubu Fléda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.