Flédu rozpálí The Vibrators, britští spoluzakladatelé punku

Levné dárky, best dárky
 • Pódium i parket na Flédě budou vibrovat pod náporem echtovní britské punkové klasiky! V Brně se totiž na svém turné zastaví legendární trio The Vibrators, jedna z kapel, která stála spolu se Sex Pistols či UK Subs u kolébky punku. Na scéně se objevila v roce 1976 a od té doby má stále energie na rozdávání, takže čekejte nefalšovanou punkovou smršť v autentickém podání. Navíc nyní přiváží svoje poslední album s pro české a moravské posluchačstvo dost srozumitelným názvem On The Guestlist.

  Kapelu účinně podpoří brněnští Oldskulls se svými “dirty over covers” punkové, metalové a hardcoreové klasiky.

  Koncert britských legend The Vibrators, kterým předskočí Oldskulls, začíná v klubu Fléda 22. ledna ve 20 hodin.

  The Vibrators vznikli v roce 1976, původní sestavu tvořili zpěvák Ian „Knox“ Carnochan, baskytarista Pat Collier, kytarista John Ellis a bubeník John „Eddie“ Edwards. Objevili se na legendárním 100 Club Punk Festivalu coby kapela Chrise Speddinga, který jim, coby respektovaný kytarista a producent, pomohl k úspěšnému startu. První singly We Vibrate a Pogo Dancing zaujaly i legendárního DJe Johna Peela, a v roce 1977 také předskakovali na britském turné Iggymu Popovi. Jejich debutové album Pure Mania je zařazeno v The Guinness Encyclopedia of Popular Music mezi 50 nejlepších punkových desek všech dob. Kapela přestála řadu personálních změn, a vydržela se stejnou energií až dodnes: Ostatně John „Eddie“ Edwards žene vpřed tuhle punkovou smršť z bubenické stoličky od počátku až dodnes.

  Oldskulls, kteří večer otevřou hrají dle vlastních slov “pecky ze zlatých dob punku, metalu, thrash metalu, hardcoru. To všechno v našem ‘dirty’ podání, nejsme totiž klasický revival band…” V kapele také hostují podle chuti zpěváci z jiných kapel: Kučin ( Pangram), Poly ( Insania) a Igor ( My Dead Cat).

  Přemek Štěpánek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.