Floex a Fiordmoss vyrážejí na společné turné

Levné dárky, best dárky
 • Ve středu 25. 4. v brněnském klubu Fléda vystoupí v rámci svého týdenního turné hudebních projektů Floex a Fiordmoss, představí aktuální alba a také trochu rozšířené koncertní sestavy.

  Floex (vl. jm. Tomáš Dvořák je na koncertech doprovázen dalšími hudebníky) bude hrát materiál z alba Zorya, jež vyšlo na značce Minority records v září 2011.

  Fiordmoss představí v premiéře písně z alba Ink Bitten, vydaného vlastním nákladem v únoru 2012.

  Obě kapely patří díky novým nahrávkám k často skloňovaným jménům na české hudební scéně a neminuly je tak ani nominace na nejrůznější výroční ceny či žebříčky. Floex obdržel dvě žánrové ceny Anděl 2011 (elektronická hudba, alternativní hudba), zároveň byl nominován na nově vzniklé ceny kritiků Apollo a Vinyla. Fiordmoss obdrželi cenu kritiků Vinyla v kategorii Objev roku.

 • Floex novinky

  Od podzimu ustálenou koncertní sestavu (elektronika, dva klarinety a bicí) doplní na všech šesti koncertech také zpěvačka Sára Vondrášková, v Paláci Akropolis (24/4) se objeví i speciální host Petr Skála na baskytaru. Tam také zazní jedna nová píseň. Koncerty budou doplněny o projekce Veroniky Vlkové. Tomáš Dvořák (kromě hudební produkce je i známým multimediálním umělcem a tvůrcem oceňovaných soundtracků k počítačovým hrám Machinárium a Samorost) momentáně dokončuje soundtrack ke krátkému filmu new-yorského režiséra Forresta Mc Claina. Zároveň pracuje na interaktivní audiovizuální instalaci Archifon pro bruselský festival Nuit Blanche – nadšené reportáže o jejím posledním provedení na festivalu PAF v Olomouci se objevily v respektovaných světových mediích jako Wired, BBC či magazín Forbes.

 • Fiordmoss novinky

  Kapela v roce 2011 absolvovala úspěšné propagační turné k albu Gliese. Zároveň pracovala na materiálu na nové album Ink Bitten. Díky nemoci šlach na rukou zpěvačky Petry Hermanové začal v kapele hostovat kytarista Jan Boroš (ex Wotienke), aby se rychle stal novou oporou Fiordmoss a podílel se výrazně autorsky i na novém albu. V říjnu 2011 byla Petra vybrána jako česká zástupkyně na Red Bull Music Academy 2011 – intenzívní dvoutýdenní hudební kurz v Madridu. Pětipísňové album Ink Bitten vyšlo v podobě digitálního downloadu na stránkách kapely v květnu se objeví na pultech i vinylová LP verze navíc plná remixů od producentů jako Raisa K (UK, Micachu and The Shapes), Giganta (Řecko), Anna Love (USA), Boska (Norsko) či domácí Tvyks.

  Po skončení společného turné dále kapely budou hojně koncertovat, objeví se i na důležitých českých a slovenských festivalech jako Colours of Ostrava, Bažant Pohoda či Letní filmová škola.

  Společné koncerty:

 • 23/4 – České Budějovice, Slávie
 • 24/4 – Praha, Palác Akropolis
 • 25/4 – Brno, Fléda
 • 26/4 – Olomouc, Jazz Tibet Klub
 • 27/4 – Břeclav, Kafé Piksla
 • 28/4 – Valašské Meziříčí, M-klub

  Prokop Holoubek, Bumbum Satori org

  Foto: archiv Floex a Fiordmoss (Teri Varhol)

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.