Gothart je nově Rakioaktivní

Levné dárky, best dárky

Kapela Gothart, která již několik let úspěšně holduje divokému balkánskému folklóru, právě vydává své třetí CD nazvané Rakioactive. Deska opět vychází u Black Point Music.

Nové CD Rakioactive obsahuje 16 autorsky zpracovaných lidovek z celého Balkánu. Relativně poklidné vody worldmusic rozčeří bouře samplů, živelného zpěvu a nespoutaných rytmů.

Gothart se tak odvážně pouští na průzkum v Čechách zatím neprobádané oblasti crossoveru elektroniky s balkánskou hudbou. Navazuje tím mimo jiné i na svou předchozí desku Rakija´n´roll, která stávající trend souboru naznačila.

„Jsme věční experimentátoři. Nikdy nás nebavilo zastavit se na jednom místě. Na projektu Rakioactive jsme nechali více jak rok a půl usilovné práce. Rakioactive není největším projektem skupiny Gothart, ale rozhodně je tím nepropracovanějším.“ Říká Petko Mijaktič Koláček.

Gothart vznikl v roce 1993 a zprvu hrál pouze středověkou muziku. Od roku 1998 se však soustředí na vlastní úpravy balkánských lidovek, což kapele přineslo značný úspěch doma i v zahraničí. V tomto stylu Gothart vydal Cd Adio Querida (1999), Cabaret (2001) a Rakija´n´roll (2003).

Křest desky proběhne v neděli 10.12. pražském klubu Rock Café.

Kapela hraje ve složení:
Janko Mijaktič Klíma – zpěv, cistra, kytara, gajdy, darabuka
Petko Mijaktič Koláček – zpěv, klarinetino, příčná flétna, cistra
Helena Mijaktič Koláček – zpěv, housle
Marko Mijaktič Vojtěch – zpěv, akordeion
Karlo Mijaktič Zich – zpěv, baskytara, kontrabas
Bety Mijaktič Josefy – zpěv, davul, darabuka
Mitko Mijaktič Stančík – bicí

Další informace na www.gothart.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.