Hudba překročí Práh

Levné dárky, best dárky
 • V sále stylového brněnského Café Práh, které je tréninkovým místem Sdružení Práh, a v němž obsluhují lidé s duševním onemocněním, se ve čtvrtek 14. října od 19:00 odehraje jazz-folk-rockový trojkoncert.

  Jako první vystoupí jihlavská skupina Honzíkova cesta, jejíž hudba vychází z různorodého spektra žánrů. Nástrojově staví na souhře kytary, basy a příčné flétny s občasnou rytmikou. Texty se vzájemně doplňují s muzikou, což vytváří osobitou atmosféru. Po nich se můžete těšit na brněnskou textařku a písničkářku Ladu Šimíčkovou, která vystoupí za doprovodu klavíristy, písničkáře a svého dvorního zhudebňovatele Ivo Cicvárka. V této komorní sestavě o dvou lidech představí svou společnou tvorbu, pro kterou jsou typické zejména „tiché písně do uší“ založené na Ladiných poetických textech. Jejich styl bývá také označován jako nitrofolk. V závěru večera vystoupí brněnská „Folk And Rollová“ kapela Nevermore&Kosmonaut, která bude netradičně střídat perkuse (cajón) s bicími. Kapela zahraje své klasické autorské písně a přidá několik novinek. Bude také posílena o vynikajícího rockového kytaristu Tomáše „Tomína“ Novotného (ex – Život je jinde).

  Už teď se můžete příjemně naladit a poslechnout si hudební ukázky všech vystupujících na jejich webech.

  Honzíkova cesta

  Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek

  Nevermore&Kosmonaut

  Cafe Práh se nachází přímo v centru Brna, a to naproti galerie současného umění Wannieck Gallery, v zadní části nakupního centra Vaňkovka. Pestrý hudební večer se ponese v duchu překonávání hranic, a to nejen těch hudebních.

  Michal Šimíček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.