Hudební cena Vinyla na Flédě: Pohled za oponou

Levné dárky, best dárky
 • Už tuto sobotu 10. 2. proběhne na Flédě vyhlášení 1. ročníku hudebních cen Vinyla. Soutěží se ve třech kategoriích (deska, objev a počin roku) a zahrají kapely Please the Trees, WWW, Gurun Gurun a Kittchen.

  „Na tuzemské scéně dlouhodobě schází reprezentativní hudební cena, která by byla schopná pojmenovat a vyzvednout důležité počiny v současné hudbě,“ komentují svoje cíle pořadatelé Vinyly a dodávají, „stávající ceny odrážejí buď popularitu (např. ceny Žebřík) nebo nepokrytě reprezentují vydavatelské lobby (Ceny Anděl). Naším cílem je oprostit se od všech zájmových vazeb a tlaků a ocenit autory a umělce, kteří do hudby přinášejí svébytné, originální a novátorské elementy.“

  U toho ale pořadatelé nechtějí skončit. „Přáli bychom si vytvořit důstojný ekvivalent uměleckých cen, jež v jiných oborech po léta úspěšně existují (Cena Jindřicha Chalupeckého, Cena Revolver Revue, Ceny Alfréda Radoka…).“ Na splnění tohoto ambiciózního cíle dohlédne odborná Rada ceny Vinyla, kterou tvoří Pavel Klusák (Lidové noviny), Antonín Kocábek (Týden), Karel Veselý (aktualne.cz), Jiří Špičák (ČRo Radio Wave).

  Tato čtyřčlenná rada navrhla pro první ročník sedmnáctičlennou porotu (hodnotitelé), která bude rozhodovat o výsledcích. Porota je složena z novinářů a hudebních publicistů, kteří se o hudbu dlouhodobě a kriticky zajímají. „Porota je záměrně formována úžeji. Věříme, že takto může dospět k výraznějšímu a odůvodněnějšímu výsledku než je průměr vzešlý z širokospektrálního hlasování,“ vysvětlují pořadatelé. Dospěje-li porota k nerozhodnému výsledku, o konečném pořadí rozhodne Rada hlasováním.

  Po ukončení vyhlášení proběhne after party, na které zahraje DJ Mirka z kapely Kazety. Připomeňme rovněž, že při příležitosti vyhlášení 1. ročníku Cen Vinyla proběhne křest limitované edice vinylu, který obsahuje po jednom tracku od všech nominovaných (tedy z kategorií Deska roku a Objev roku). „Vinyl je zároveň také oceněním pro vítěze – desky, které se budou předávat jako ocenění, Josef Bolf (autor obalu) navíc autorsky dotvoří,“ dodávají organizátoři, „rádi bychom tímto založili tradici a speciální výběr, který bude reprezentovat zajímavé tendence v české hudbě za uplynulý rok, bychom chtěli vydávat každoročně.“

  Vstupenky jsou v předprodeji za 180 Kč, na místě potom vyjde lístek na 240 Kč. Studentské vstupné činí 150 Kč.

  Souhrn:

 • Slavnostní vyhlášení 1. ročníku Hudebních cen Vinyla
 • Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
 • Datum: 10. 3. 2012
 • Start: 20:00 hod.
 • Vstupné: 180 Kč (předprodej) / 240 Kč (na místě) / 150 Kč (studentské vstupné)
 • Koncert: Please the Trees, WWW, Gurun Gurun, Kittchen
 • After party: DJ Mirka (Kazety)

  Andrea Vojtěchovská

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.