Itch *MAY* HAHAHA: Itch x 4 = HA-HA-HA-HA

Levné dárky, best dárky
 • Kultovní klubová noc Itch My Hahaha se v květnu vrací v podobě několikadenního festivalu – po čtyři večery (5., 9., 16. a 21. 5.) budou v Kabinetu Múz představovány kapely a projekty z typicky netradičních koutů hudebního světa. Zahrají si zde celebrity lokální i globální a pomyslně zahájí festivalovou sezonu roku 2013.

  Čtyři květnové večery budou stylově opravdu rozmanité. V roli headlinerů jednotlivých akcí se 5. května představí „praotec home-recordingu a lo-fi bůh“ R. Stevie Moore (US) s kapelou, 9. května pak avantgardně hiphopoví Young Fathers (UK), 16. května hledač analogových retro zvuků Piotr Kurek (PL) a festival uzavře 21. máje islandský disco-bigband Retro Stefson. Program každého večera je vždy doplněn o místní kapely a Dje.

  Klubová noc Itch My Hahaha existuje od roku 2004. Prvních sedm let byla doma v klubu Fléda, po roční pauze na podzim roku 2012 přesunula do znovu obnoveného klubu Kabinet Múz. Za dobu své existence představila Brnu spoustu velkých jmen experimentální elektronické scény jako Autechre, Fuck Buttons či DAT Politics, v Kabinetu Múz pak Elektro Guzzi a Legowelt.

  5 / 5 / 2013

 • R. STEVIE MOORE (US) / lo-fi / experimental / post-punk / DIY

  Zasloužilý pionýr domácího nahrávání se silným DIY zázemím, vzor MGMT či Ariel Pink. V polovině 60. let Moore vybudoval ve sklepě svého domu velmi strohé nahrávací studio, jehož hlavní, ne-li jedinou, složkou byl kotoučový rekordér, díky nevídanému hudebnímu talentu je soběstačným multi-instrumentalistou, který v průběhu dekád nahrál přes 400 kazet či CD a podomácku natočil desítky videí k singlům.

  9 / 5 / 2013

 • YOUNG FATHERS (UK) / experimental hip hop / lo-fi

  Skotský psychadelický hiphopový boy band fungující od roku 2008, díky jejich multikulturnímu, převážně africkému původu si vybudovali reputaci tvůrců unikátní směsi hudebních stylů s hiphopovým jádrem. Odjeli šňůru se Simian Mobile Disco a letos na jaře se objevili na lineupu SXSW, předního amerického festivalu.

 • CONQUERING ANIMAL SOUND (UK) / indietronica / pop / ambient

  Anneke Kampman a James Scott započali spolupráci v roce 2009, směs ambientu a experimentu doplňuje křehký hlas Anneke, zdánlivě by tak měl být sound pochmurný a depresivní, jak je u tohoto druhu minimalismu zvykem – CAS naopak tvoří milé a odlehčené skladby, které jsou podle BBC vhodné pro fanoušky The XX nebo Jamese Blakea.

  16 / 5 / 2013

 • PIOTR KUREK (PL) / folktronica / ambient

  Varšavský rodák tvoří fantastické a podivuhodné skladby plné kouzelných vintage synthových melodií s bizarními vokály – jako srovnání pak funguje syntéza Philipa Glasse s The Doors (International Tapes).

 • LUTTO LENTO (PL) / dark ambient / field recording

  Je spíše zvukovým umělcem tvořícím organické koláže složené ze strašidelně mysteriózních varhanních melodií a zvukových nahrávek venkovního prostředí (field-recording), vzniká tak temný ambient s prvky surrealismu.

 • SKY TO SPEAK (CZ) / AV / chill out / downtempo

  Brněnské duo Matěje Kotoučka (hudba) a Ondřeje Synáčka (vizuál) tvořící živě, avšak pečlivě připraveně, plnohodnotný audiovizuální zážitek srovnatelný se soundtrackem k filmu.

 • JACK JACKSON5: DJ-set (Jack Jack; CZ) / AV / no-input

  Československá experimentální „noise positive“ formace, využívající digitálního echa se všemi šumy, ránami a praskáním, doplňkem je pak radikálně minimalistický Vjing.

  21 / 5 / 2013

 • RETRO STEFSON (ISLAND) / pop / raggae / electronic

  Sedmičlenné seskupení přiklánějící se k živějším rytmům alternativního popu s příměsí raggae a elektroniky, jsou považováni za největší naději islandského popu 21. století (BBC). Na domácí scéně pravidelně vyprodávají koncertní haly a vedou hitparády.

 • KASIOBOY (SK) / electronic / solo PPE

  Kasioboy je jedním z členů Pudingu pani Elvisovej a na konci února tohoto roku vydal své debutové sólové album Timeline Error, které poprvé představí českým fanouškům právě v Kabinetu múz.

  Tereza Kalábová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.