Itch my ha ha ha meets Magion na Flédě

Levné dárky, best dárky
 • Na Flédě se 18. února poprvé potkají v „přátelském battlu“ dvě kultovní klubovky a vyzbrojili se silnými zástupci! Itch My Ha ha ha club night startuje ve 20 hodin.

  Itch My Ha ha ha club night

  Live:

 • Jazzsteppa (UK)
 • Fiordmoss (křest EP Gliese)
 • Popper-C
 • 1a2v1

  DJs:

 • Sven Tasnadi (DE)
 • Click Joe & Kellys
 • G. H. C. (UK)

  Nářezový jazz-dubstep s živými nástroji ve dvou lidech? Páteční večer si o to říká!

  Jazzovo-dubstepové duo Jazzsteppa vzniklo na sklonku roku 2006 na berlínském jazzovém festivalu elektronické improvizace, kde se potkali jazzový hudebník a trombonista a MC Gal Bar-Adon alias BarBie s bubeníkem, producentem a DJem Xperimentalistou. Dohromady pojí tradiční dubstepový sound s jazzem, dancehallem nebo drum´n´bassem a díky živým bicím a dechovým nástrojům zní jejich koncerty živelně a dramaticky. Svou hudbou zachycují současný zvuk a tep moderních velkoměst a propojují ho s odérem klubových dubstepových akcí. Spolupracovali s hudebníky jako Rusko nebo Mack Jiggah, vysílali na množství pirátských i online rádií a těší se zájmů respektovaných DJs jako DJ Maxximus a Scuba. Kromě rodných krajin Británie a Německa za sebou mají koncerty například v Izraeli a do České republiky dorazí po druhé v rámci jejich evropského turné.

  Bující minimalovou scénu v Lipsku tentokrát představí producent a DJ Sven Tasnadi. V raném mládí byl svědkem příchodu elektronické hudby do Německa, po raveovém šílenství začal v osmnácti letech s DJingem sám. Přes ranou inspiraci acidovým a chicagským zvukem se během let překlenul k současnému minimalu, ale i ambientu nebo elektru. Hardware postupem času nahradil oblíbeným Abletonem Live, na kterém hraje nejen živě, ale i tvoří studiové nahrávky. Jeho zatím posledním počinem je EP Sonar, které nahrál s kolegou Stefanem Schulzem aka juno6.

  Své nové EP s názvem Gliese na Flédě pokřtí Fiordmoss. Dvojice výtvarníků skládá hudbu inspirovanou chladivými fjordy a ledovým vlnobitím moře, na novém EP se ovšem inspirují i vraždami. Význačný je pro něj krystalicky čistý zvuk a kontrast akustické kytary a dívčího hlasu se syrovým zvukem syntezátoru. Živě svou debutovou nahrávku, která obsahuje i koncertní hit Miss Tate, představí 18. února na Flédě.

  Další duo, které odpálí rachejtli hudební zábavy, budou pražsko-brněnští Popper-C. Fungují přes čtyři roky a se svým svérázným přístupem k současným stylům elektronické taneční hudby již předskakovali například Die Antwoord nebo Jimmy Edgarovi. Nejčerstvějšími novinkami je vinyl, který vydali s kolegy Fremeny na vlastním labelu City Surfer, nebo jejich únorové vystoupení na prestižním festivalu Transmediale v Berlíně.

  Dvoučlenný projekt 1a2v1 tvoří producent Jaho Haro a VJ Kolouch (MIDI LIDI). Mají na kontě již dvě alba, souhra obou umělců je ale patrná zejména při živém hraní, kdy se Kolouchovy trojrozměrné a barvité projekce přírodních i urbánních krajin doplňují a interagují s Jaromírovou agresivní a jiskřivou 8-bit a electro náloží.

  Pro tradiční návštěvníky samozřejmě nebudou chybět tři grácie Greatest Hits Collective se svým eklektickým hudebním kabaretem.

  Vstupenky: 140 Kč studenti (nutná akreditace předem a průkaz studenta – info na www.fleda.cz), 150 Kč předprodej, 180 Kč na místě

  Předprodeje: www.ticketstream.cz, www.ticketportal.cz, Indies, Fleda, Wolf, Bkc, Dům Pánů z Lipé

  Tomáš Ondráček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.