Itch My Hahaha oslaví konec světa!

Levné dárky, best dárky
 • Po vydařeném návratu v listopadu s Elektro Guzzi připravila brněnská klubová noc Itch My Hahaha pokračování na 21. prosince. Vystoupí na něm v live setu a české premiéře už takřka dvě desetiletí aktivní holandský producent Danny Wolfers aka Legowelt a své debutové album pokřtí Ventolin.

  Legowelt s hudbou začal už jako adolescent v raných devadesátých letech poté, co se poprvé setkal s tvorbou pionýrů taneční scény jako byli detroitští Underground Resistance, Model 500 nebo chicagští souputníci Farley Jackmaster Funk či Armando Gallop Jako inspirace mu slouží i rané nahrávky producentů jako Aphex Twin, µ-Ziq, Drexciya. Během své hyperaktivní hudební dráhy vydal nespočet nahrávek pod impozantním počtem pseudonymů a v širokém žánrovém rozpětí – od disca a electra po house, osmdesátkový funk, techno či obskurní díla ovlivněná soudtracky z hororů. Na svém posledním albu The Paranormal Soul, které vyšlo letos v říjnu, míchá výše zmíněné vlivy se svojí neskrývanou láskou ke starým syntezátorům a zvuku disca 80. let. V Brně předvede aktuální materiál v live setu.

  Debutové album Totem vydal v listopadu český producent Ventolin a na Itch My Hahaha proběhne jeho brněnský „křest“. Ventolin je solový elektronický projekt Davida Doubka, zakládajícího člena skupiny Kazety a divadla Nejhodnější Medvídci. Vznikl v roce 2007 jako boční „odpočinkový“ projekt, velmi záhy se však dostal do povědomí na místní klubové scéně a během následujících let objel celé Čechy a Slovensko. Zahrál si na jednom pódiu s hvězdami jako Modeselector, The Presets a na festivalech Sperm či Wilsonic. K živému hraní používá staré samplery Akai, analogové syntezátory a archaický drummachine Yamaha RX5. Nikoliv však počítač. Je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna a italského a indického disca z 80. let. Přitahuje ho analogová rozladěnost, šum, rozkolísanost a nedokonalost. Je také velkým fanouškem Legowelta.

  Tříčlenná brněnská kapela Dirty Picnic se propojuje ušpiněný zvuk plechových bicích s křišťálovými syntezátory. Letos v létě zveřejnili EP View Through the Crystal, které celou dobu tepe v duchu 80. let a kompaktně slučuje i své jmenované vlivy jako New Order a Talk Talk se současníky Empire of the Sun a Com Truise. Poměrně bohaté aranže se pohybují mezi krautrockovými kytarami, 8bitovým pískáním i synthpopovými tanečními beaty.

  V pátek 21. se představí i producenti z pražského kolektivu, pořádajícího putovní hudební akce Drag and Drop. Žánrově se jejich večery pohybují od minimalu k minimal technu, od deeptechna k techhousu a kladou důraz na neokoukané a sofistikované producenty. Večer zakončí DJs Tomino a Myslivec z MIDI LIDI. O vizuální stránku večera se pak postará designerký tandem The Rodina.

  Zuzana Friday Přikrylová

  Vstupné: předprodej přes www.smsticket.cz a v Kabinetu Múz (17:00-02:00)

  250 Kč pouze prvních 30ks, 290 Kč předprodej, 350 Kč na místě

  Kapacita omezena na 300.

  IMHHH FACEBOOK GROUP

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.