Jazz jaro 2012 – za 14 dnů začínáme!!!

Levné dárky, best dárky
 • Brněnské jazzové jaro je opět tady! Průběžný mezinárodní hudební festival Jazz jaro 2012 je s prodlužujícími se dny zpět a stejně jako vždy se rozmáchne v čase: od 25. ledna do 15. května 2012 nás čeká celkem 15 jazzových večerů – převážně úterky (9x), ale i středy (5x) a 1x čtvrtek v klubu Stará Pekárna. Absolvování celé této rozsáhlé koncertní řady, z praktických důvodů však rozdělené do dvou samostatných „permanentkových sérií“ (MODERN Jazz a VOCAL Jazz), nám tak může aspoň částečně nahradit neexistenci specializovaného jazzového klubu v moravské metropoli…

  Letošní ročník Jazz Jaro jsme pojali hodně kosmopolitně – postupně představíme hudebníky z Norska, Polsko, Slovenska, USA, Itálie, Francie, Rakouska a Maďarska. Na sedm koncertů si můžete zakoupit vždy permanentní vstupenku (buď MODERN jazzovou, nebo VOCAL jazzovou) za 490 Kč v obvyklých předprodejích, takže vás každý večer přijde na pouhých 70 korun. Které koncerty spadají pod jakou permanentku, je vyznačeno jak u jednotlivých profilů souborů, tak v celkovém programu festivalu. A pozor! Na prvním koncertu série Jazz Jaro 2012 (st 25. 1. 2012, Quattro Formaggi) budou od 19.30 hodin obě tyto permanentky u vchodu a poté na baru k dispozici za akční cenu 300 Kč !!!

  Vstupné na jednotlivé koncerty Jazz jaro 2012 se bude pohybovat v rozmezí 90-120 Kč (předprodeje) a 130-170 Kč (na místě). Využijte prosím tedy možnosti zakoupení vstupenek ve třech předprodejních místech (Indies + Dům pánů z Lipé v centru Brna a bar Staré Pekárny), kde budou vždy výrazně (o 40-50 Kč) levnější než večer na místě. Je možné využít i mailové objednávky vstupenek na adrese sveda.art@seznam.cz, přes kterou se dostanete k úplně nejvýhodnějším cenám. Úprava sálu (sezení, kombinovaná úprava či stání) bude přizpůsobena jak charakteru hudby, tak očekávanému zájmu publika. Změna programu i sestav je (bohužel tak jako vždy) vyhrazena.

  Program jazz jaro 2012

 • st 25. 1. – Quattro Formaggi (CZ), fusion jazz, během večera prodej obou permanentek (modern jazz i vocal jazz) za akční cenu 300 Kč, ušetříte 190 Kč!!!
 • čt 09. 2. – Didrik Ingvaldsen Quartet (Norsko/CZ), modern jazz, permanentka MODERN JAZZ
 • út 14. 2. – Pawel Kaczmarczyk Audiofeeling Band (Polsko), modern piano jazz, permanentka VOCAL JAZZ
 • út 21. 2. – Pitch Bender (CZ/SK), vocal funk & soul jazz, permanentka MODERN JAZZ
 • út 28. 2. – Dorota Barová & Vertigo (CZ/SK), space jazz & nu-jazz, permanentka VOCAL JAZZ
 • út 06. 3. – Rene Trossman Trio (USA/CZ), originál Chicago blues, permanentka MODERN JAZZ
 • st 21. 3. – Romina Capitani Quartet (Itálie/CZ), top modern vocal jazz, permanentka VOCAL JAZZ
 • út 27. 3. – Mulligang (CZ), modern jazz & bebop, permanentka MODERN JAZZ
 • st 28. 3. – Tereza & Groove |Inn (SK/CZ), groove vocal jazz & soul, permanentka VOCAL JAZZ
 • út 03. 4. – Hippie Diktat (Francie), pařížský jazzcore, permanentka MODERN JAZZ
 • út 17. 4. – Elisabeth Lohninger Quartet (USA/CZ), top modern vocal jazz, permanentka VOCAL JAZZ
 • út 24. 4. – Helbock-Frick Duo (Rakousko), progressive jazz, permanentka MODERN JAZZ
 • st 02. 5. – Ondřej Galuška Duo /exEggnoise/ (CZ), folkjazz, permanentka VOCAL JAZZ
 • st 09. 5. – Rotengam Group (CZ), acoustic & crossover jazz, permanentka MODERN JAZZ
 • út 15. 5. – Erika Kertesz & Avenue (Maďarsko), vocal soul jazz, permanentka VOCAL JAZZ
 • Stará Pekárna, st 25. 1. ve 20 hod. – Quattro Formaggi (CZ), fusion jazz

  Marek Prokop – saxofony, Johnny Bálek – klávesy, Michael Krásný – baskytara, Dušan Černák – bicí

  Quattro Formaggi jsou progresivním fusion seskupením proplouvajícím hranicemi mezi jazzem, funkem a latin groove. Jsou výherci prestižních mezinárodních soutěží Junior Jazz, pořádané Českou jazzovou společností, a The Sound of Europe pořádanou organizací EuroGlobe. Soubor získal v roce 2011 prvenství na festivalu Mladí Ladí Jazz. Kapela se nechává inspirovat rytmickými i melodickými prvky world music a snaží se o nové pojetí moderního jazzu. Instrumentální vyzrálost interpretů a jejich nekompromisně proplétané entuziastické improvizace přibližují jazzovou hudbu všem posluchačům bez rozdílu věku.

  Vstupné 90 Kč předprodeje / 130 Kč na místě, prodej obou jazzových permanentek za akční cenu 300 Kč !!!

  SLEVY: ve st 25. 1. můžete jít na Quattro Formaggi za 30 Kč, pokud se zaregistrujete na sveda.art@seznam.cz (stačí datum koncertu, název kapely, vaše jméno a váš mail). Na téže mailové adrese lze objednávat i permanentky za 300 Kč (k vyzvednutí a proplaceni taktéž na koncertu 25. 1. 2012). Ušetříte 100 Kč, respektive 190 KČ!!!

  Jiří Švéda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.