JAZZ ON 2012 v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Přivítejte jaro v duchu jazzu v klubu Alterna! V rámci série JAZZ ON 2012 je připraveno pět zajímavých hudebních večerů se světovými hudebníky. První koncert již v neděli 18. 3. Navíc věhlasný JAZZFEST BRNO 2012 zahájí svůj letošní ročník dvěma klubovými koncerty právě v klubu Alterna.

  Sérii koncertů JAZZ ON letos zahájí v neděli 18. 3. Steve Walsh Band. Kapela je soustředěná kolem amerického kytaristy, skladatele a producenta Steva Walshe, který v New Yorku vystupuje po boku takových osobností, jako Norah Jones či Grammy oceněný Viktor Krauss. V doprovodu vynikajících česko-slovenských hudebníků pak vzniká materiál se silnými rytmickými groovy a zajímavými melodiemi. Písně jsou hlavně v duchu amerického blues, jazzu, country a neworleanské hudby. V neděli 25. 3. vystoupí pražské progresivní fusion seskupení Quattro Formaggi proplouvající hranicemi mezi funkem, rockem, gospelem a latinsko-americkými rytmy. Výjimečně ve středu 25. 3. zahraje mladá, velmi talentovaná kapela Behind The Door, čerpající snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace latinjazzu a funky. Opět v neděli 1. 4. pak vystoupí hvězdné trio Ondřeje Štveráčka, který si přivezl skvělého amerického pianistu a hráče na klasické „hammondky“ Briana Charetta, držitele nominace Grammy!!! Celou sérii pak uzavře v neděli 13. 5. česko-americký kvartet Rostislava Fraše a Skipa Wilkinse. Kapela spojuje špičky českého jazzu a vynikající muzikanty z USA do moderního hávu současného jazzu, jedinečného kombinacemi prvků blues, modálního jazzu, harmonickými modulacemi a nezaměnitelnými sóly.

  Na celou sérii těchto pěti koncertů je opět možno zakoupit permanentní vstupenku v hodnotě 280 Kč. Vstupné na jednotlivé koncerty se bude pohybovat v rozmezí od 100 do 130 Kč.

  Program

 • 18.03.2012 – neděle: STEVE WALSH BAND (USA/CZ/SK)

  Projekt amerického producenta a kytaristy Stevea Walshe – spoluhráče Norah Jonesové, Viktora Krausse … Písně jsou hlavně v duchu amerického blues, jazzu, country a neworleanské hudby, ale je tam vždy nějaký nečekaný vývoj. Steva doprovodí vynikající česko-slovenští hudebníci.

 • 25.03.2012 – neděle: QUATRO FORMAGGI

  Progresivní pražské FUSION seskupení proplouvající hranicemi mezi funkem, rockem, gospelem a latinsko-americkými rytmy. QF jsou výherci prestižních mezinárodních soutěží JUNIORJAZZ pořádané Českou jazzovou společností, THE SOUND OF EUROPE pořádané organizací EuroGlobe a jsou také výherci soutěže o Cenu Metropolitní univerzity Praha pořádané organizací Mladí ladí jazz.

 • 28.03.2012 – středa: BEHIND THE DOOR

  Tvorba BTD čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace latinjazzu a funky, ale naleznete také ohlasy fusion, moderního jazzu nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě.

 • 1.04.2012 – neděle: ONDŘEJ ŠTVERÁČEK TRIO FEATURING BRIAN CHARETT AND TOMÁŠ HOBZEK (USA/CZ)

  Talentovaný saxofonista Ondřej Štveráček patří už celé desetiletí k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku, tentokrát se představí s newyorským pianistou a hammondistou Brianem Charettem – mimo jiné nominovaným na cenu Grammy!

  JAZZFEST BRNO 2012

 • 11.04.2012 – 19.30 – středa: PHISHBACHER NY3 (AUT/USA) + MUFF (CZ)

  Nejnovější fusion projekt rakouského pianisty žijícího v New Yorku a kapely Muff nabízející osobitý zvuk a originální kompozice na pomezí jazzu, rocku a elektroniky, se silným emočním nábojem a velikým dynamickým rozpětím, okořeněná samply, psychedelickými plochami a hudebním vtipem.

 • 12.04.2012 – 19.30 – čtvrtek: NAJPONK TRIO FEATURING JAROMÍR HONZÁK & MATT FISHWICK (CZ/GB) + MATEJ BENKO QUINTET (CZ/SK)

  Najponk Trio pokřtí nahrávku pro firmu Animal Music, která vyjde letos na jaře; doplní kvinteto talentovaného skladatele Mateje Benka, jehož repertoár je postaven na poutavých kompozicích lídra a vynikajících instrumentálních výkonech jeho spoluhráčů.

  /vstupné na koncerty v rámci festivalu Jazzfest Brno není zahrnuto v permanentce Jazz On/

 • 13.05.2012 – 20.00 – neděle: ROSTISLAV FRAŠ / SKIP WILKINS QUARTET (CZ/USA)

  Ojedinělá fúze spojuje špičky české jazzové scény a vynikající muzikanty z USA do moderního hávu současného jazzu, jedinečného kombinacemi prvků blues, modálního jazzu, harmonickými modulacemi a nezaměnitelnými sóly.

  Libor Dostál

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.