Jazz z New Yorku na Staré Pekárně

Levné dárky, best dárky
 • Newyorský jazz ukotvený v židovské hudební tradici – Marc Bernstein Quartet (USA/IT/SK/CZ) v úterý 21. 10. ve 20 hodin na Staré Pekárně.
 • Marc Bernstein (USA) – saxofony, Vít Křišťan (CZ) – piano, Rastislav Uhrik (SK) – kontrabas, Niclas Campagnol (Itálie) – bicí

  Projekt vedený newyorským saxofonistou Marcem Bernsteinem. Pro jeho hudbu je typická živelnost, melodičnost a pevná zakořeněnost v židovské tradici. Kvarteto, se kterým se představí na podzim v Evropě, bude interpretovat jeho kompozice, napříč alby, která v poslední době vydal. Saxofonista, skladatel a producent Marc Kibrick Bernstein se narodil v roce 1961 v židovské části Brooklynu. Po absolutoriu na bostonské Berklee College of Music (1984) se vrátil do New Yorku. V letech 1990-97 hrával s Michaelem Breckerem a Branfordem Marsalisem. V letech 1991-2009 se prezentoval s vlastními skupinami či jako spoluhráč na nesčetných místech v New Yorku, nejvíce v legendárním klubu Blue Note. Marc vydal postupně osm CD pod svým jménem a nahrával nebo hrál mimo jiné s Tomem Harrellem, Bobem Mosesem a Billy Cobhamem.

  Vstupné 130 Kč web a předprodeje / 180 Kč na místě a jen 110 Kč při rezervaci přes mail: sveda.art@seznam.cz

  Jiří Švéda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.