Jednonohý lid Čanki ožije v literatuře

Levné dárky, best dárky

Úspěšná kapela Čankišou, která svou hudební tvorbu opírá o legendu jednonohého lidu Čanki, připravuje knížku, na jejíž stránkách tento dávný národ ožije. Knížka, která vyjde u vydavatelství Julius Zirkus, se na trhu objeví začátkem léta.Čankišou již v loňském roce oslovili několik nejen literárních tvůrců. Ti se nechali inspirovat právě legendou o pouštním lidu Čanki, který se vyznačoval jednou obrovskou nohou, kterou si v krajině vyprahlé sluncem vytvářel životadárný stín. Nejrůznější zmínky či vyobrazení tohoto podivuhodného národa se objevují již v prastarých cestopisech, z novější doby se o něm můžeme dočíst např. v Ecově románu Baudolino.

Mezi autory, které tato legenda inspirovala, patří např. Marian Palla či Záviš. Také se zde objeví tvorba tajemného Xylase, který s literární tvorbou o lidu Čanki přišel jako první a to již před více než rokem a půl. Knížka bude souborem poutavých příběhů odhalujících nejrůznější tajemství života Čankiů.

Kapela Čankišou, která hraje divoké selfethno a dokáže tak roztančit publikum doslova po celém světě, má za sebou již celkem tři CD – Hudba lidu Čanki, Desné Ju, Gamagaj – a to čtvrté se právě připravuje. Čankišou s úspěchem hojně koncertují v ČR i zahraničí.

Nejbližší koncerty:

  • 23.3. Šumperk – Dům kultury

  • 4.4. Č. Budějovice – Velbloud
  • 5.4. Plzeň – Anděl´s Café
  • 13.4. Praha – Delta

    Více na www.cankisou.cz
    Vydavatelství Julius Zirkus – www.njz.cz


    Hanka Vojtěchová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.