Koncert americké Amy Knoles v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Vynikající perkusionistka Amy Knoles ze Spojených států se vrací na Skleněnou louku! V rámci Cyklu koncertů soudobé vážné hudby 2012 vystoupí Amy Knoles v Místogalerii 24. 10. ve 20 hodin.

  Jako perkusinostka Losangelské filharmonie spolupracovala např. s Pierrem Boulezem, Stevem Reichem, Joan Tower, Charlesem Wourinenem nebo Elliottem Carterem.

  Dlouhou řadu let vedla unikátní soubor pro soudobou vážnou hudbu California Ear Unit a dále spolupracovala s hudebníky jako Kronos Quartet, LA Master Chorale, Ensemble Modern of Frankfurt, ale také Flea: Red Hot Chilli Peppers, The Bang On A Can All Stars, vystupovala a nahrávala v posledním období s Frankem Zappou.

  Tentokrát představí ve svém elektroakustickém podání evropské premiéry skladeb mladých amerických autorů z východního a západního pobřeží.

  Jedná se o jediné vystoupení v České republice během jejího krátkého pobytu v Evropě. Amy v současnosti působí jako profesorka na CalArts v Los Angels a její možnosti vystupovat v zahraničí jsou velmi omezené. Je obrovskou poctou pro Brno a Skleněnou louku, že si v tomto omezeném čase udělala prostor právě pro toto vystoupení!

  Zdeněk Plachý

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.