Koncert DIVOKÝHO BILLA a THE LEVELLERS

Levné dárky, best dárky

Co vedlo kapely Divokej Bill a anglické The Levellers uspořádat společné turné o 6 koncertech u nás i v zahraničí (kromě ČR zavítá turné do Chorvatska, Maďarska a Slovenska)? Kapely Divokej Bill a angličtí The Levellers jsou kapelami z těch nejpilnějších – jejich roční kalendář často přesáhne 100 koncertů, oběma záleží především na pohodové atmosféře v kapele i mezi posluchači, obě kapely využívají svůj úspěch k pomoci ostatním muzikantům, kapelám i lidem v tísni. Teď se obě kapely spojily na turné, které zakončí 23. listopadu v Praze ve Velkém sále Lucerny. Brňáky však bude spíše zajímat koncert v neděli 20.11. 2005 od 20.00 hodin na brněnském Výstavišti. Obě kapely zahrají cca 1,5 hodiny a první hraje BILL.Úvalská kapela Divokej Bill byla založena v průběhu roku 1997. V roce 1998 začíná první spolupráce s agenturou Ameba Production a Petrem Fořtem – managerem DB, mimo jiné pořadatelem hudebního festivalu Rock for People. Díky demosnímku „Osm statečných“ vyhrává DB naprostou většinu vyhledávacích soutěží pro začínající kapely (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš). Rozjíždějící se kapela pak podepisuje smlouvu s firmou Monitor EMI. První album s názvem „Propustka do pekel“ vyšlo v červnu 2000. Kapela se dostává do povědomí a nabídek k hraní přibývá. Přichází druhá deska „Svatá pravda“ pak třetí album „Mezi nima“. Kapela vyráží na nekonečné turné po celé republice. Třetí deska Mezi nima se stává zlatou za 10tisíc prodaných kusů. Singlová písnička „Znamení“ otevírá cestu do většiny rádií. V roce 2004 kapela nahrála beznadějně vyprodaný koncert v pražské Lucerně. Záznam vyšel na DVD a live CD pod názvem „Divokej Bill – Lucerna“. Kapela je v současnosti jednou z nejúspěšnějších kapel domácí scény, absolvuje každoročně nesčetné množství hojně navštívených koncertů a chystá na rok 2006 novinkové album.

Jejich host, anglická kapela The Levellers vznikla v roce 1988 – za tu dobu si kapela vybudovala vlastní nahrávací studio, svůj vlastní festival, vlastní vydavatelskou společnost On The Fiddle Publishing a má fankluby po celém světě. Kapela dosud vydala sedm studiových alb, včetně platinové „Levelling the Land“ a žebříčkové jedničky „Zeitgeist“, jedno živé album a jedno „Best Of.“ Jedinečnost kapely je pak mimo jiné dokladována množstvím stříbrných, zlatých a platinových desek. Osm jejich písní se umístilo v žebříčku Top 20. Rok 2005 je ve znamení nové desky nazvané “Truth And Lies”. Jako obvykle mají dnes členové kapely diáře plné koncertů, které vydání desky následují. Není divu, neboť tuto část muzikantského života si užívají jako žádnou jinou. Hrát lidem.

Hrát lidem – to je to nejdůležitější pro obě kapely – stejně pro The Levellers, tak i pro Divokýho Billa. Proto se vydávají spolu na 6 koncertů pro radost svojí i všech, kteří na koncerty přijdou.

17. 11. 2005 – Zagreb – Mochvara
18. 11. 2005 – Budapešť – Wigwam
19. 11. 2005 – Bratislava – Babylon
20. 11. 2005 – Brno – Výstaviště Pavilon G1
22. 11. 2005 – Plzeň – Hala Lokomotiva
23. 11. 2005 – Praha – Lucerna Velký sál

www.divokejbill.cz
www.levellers.co.uk

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.