KONCERT JARA! – world music – DI GRINE KUZINE – Zelená sestřenice (Berlín, D)

Levné dárky, best dárky
 • gerade aus Berlin – straight from Berlin – přímo z Berlína…
 • Nic lepšího jsme v rámci etnofestivalů ještě do Pekárny nepřivezli! Ve čtvrtek 29. 3. od 20 hod. hrají ve Staré Pekárně v Brně Di Grine Kuzine (Německo, Berlin, balkánský klezmer).

  Alexandra Dimitroffa (Bulharsko) – zpěv, akordeon, Sebastian Kunzke – tuba, Martin Gerwig – trubka, zpěv, Stefan Fräntzel – klarinet, soprán saxofon, zpěv, Snorre Schwarz – bicí, zpěv

  Di Grine Kuzine alias Zelená sestřenice (název slavné písně v jidiš) je pětičlenná kapela, žánrově sama sebe zařazující pod všeobjímající hlavičku Klezmer-Balkan-Ska-Folk-HipHop-Salsa-Pop-Punk-Rock. Z berlínských pajzlů postupně došla přes šest CD a stovky koncertů až ke globálnímu úspěchu. Pro skupinu je charakteristické eklektické sojení dixielandu z New Orleans, melodií z bosenských hor a pódiového nasazení hodného livepoolského Cavern Clubu. Šarmantní sound, originální a inovativní adaptace tradičních a známých skladeb, hudba srdce Evropy, mnohojazyčný a mnohoznačný taneční orchestr. Soubor se cítí jako doma na pódiích v Oděsse, Kodani stejně jako v Lisabonu. Energie, Inspirace, Radost i Bolest v jednom.

  Cena: 120 Kč při registraci vstupenky přes mail sveda.art@seznam.cz, 130 Kč předprodeje / 180 Kč na místě.

  Jiří Švéda

  Foto: archiv Staré Pekárny

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.