Koncert Ohm Square v Brně

Levné dárky, best dárky
 • V úterý 18. října se na Flédě představí muzika Ohm Square, která kombinuje živé nástroje s elektronikou a vytříbeným vokálem. Netradiční nápady jsou zpracovány s řemeslnou zručností muzikantů kapely, která svou popularitou už dávno přesáhla hranice České republiky.

  Kapela čeří vody české hudby už od roku 1996, kdy ji založili Dušan Lipert s Jenem Kleníkem a k sobě přibrali zpěvačku londýnských Wubble-U. Za Ohm Square nyní stojí Jan2, Jan5 a Charlie One.

  Kapela se naučila mixovat elektroniku, d´n´b a breakbeat, ve skladbách pracující s několika vrstvami a při každém poslechu se člověku odkryje jiná. Pod pokličkou Jana 2 se klubou beaty, probublávají pípance, basové linky či ruchy, které doplňuje zpěvačka Charlie One jedinečnými vokály plnými sarkasmu, nechá nás nakouknout do svého vlastního světa, aby pak na chvíli ustoupila a celé vystoupení nechala „okořenit“ ještě jazzovou příchutí vynikajícího klávesisty Mirka Lacka.

  Ohm Square si dokáží hrát nejen s vlastním zvukem ale i s publikem, díky fantasií obou Janů a vokalistce Charlotte. Ta na české scéně nevyniká jen svým vlasem, ale i kudrnatými vlasy. Čtvrtá deska Taking Shape posunula kapelu opět dál. Ohm Square mají nápady, jsou hraví a vynalézaví, nebojí se jít proti proudu a hrají aktuální muziku, na rozdíl od mnoha jiných kapel z české kotliny.

  Na koncertech se nebojí komunikovat a vycházet publiku vstříc. Své mnohavrstvé skladby okoření energií a kapkami potu. Svůj talent dokázali to už ve společnosti slavných U.N.K.L.E. nebo na pódiích v Holandsku, Německu či Švýcarsku. Hudba Ohm Square je populární nejen v zahraničí, ale vybaví si ji jistě i mnoho filmových fanoušků – kapela se totiž podílela na hudbě k filmům Šeptej, Knoflíkáři nebo Anděl Exit. Skladba Pillow se objevila na prestižní kompilaci DJ Kicks produkovanou zpěvačkou Nicolette (v té době Massive Attack).

 • Video: http://www.youtube.com/watch?v=3IA-BFiLR6E&feature=related
 • Video klip „I need love“: http://www.youtube.com/watch?v=A1yTlykgP8U

  Vstupné 190 / 240 na místě

  Ivo Pezlar (acid)

  Foto: archiv Fléda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.