Koncert rakouské saxofonistky Violy Falb

Levné dárky, best dárky
 • Festival Jazz jaro 2014 ve Staré Pekárně pokračuje v úterý 28. 1. od 20 hodin koncertem rakouské saxofonistky Violy Falb.

  Viola Falb Quintet (Rakousko/CZ) – moderní jazz se dvěma saxofony! Jízda jako hrom! Viola Falb (Rakousko) – saxofony, Jakub Doležal – saxofony, Jiří Šimek – kytara, Michael Krásný – baskytara, Martin Kopřiva – bicí

  Viola Falb studovala jazzový saxofon na Vysoké škole múzických umění ve Vídni pod vedením Wolfganga Puschniga, poté studium v Berlíně. V roce 2005 vítěz rakouské Ceny diváků Jazzzeit, v roce 2006 získala ocenění rakouského ministerstva kultury jako Nová tvář rakouského jazzu, v roce 2007 studovala jazzovou kompozici na univerzitě v Linci, v roce 2008 získala jazzovou cenu Objev roku, v roce 2010 studovala v New Yorku pod vedením Grega Osbyho a Stevea Lehmana. Viola Falb sestavila v roce 2004 vlastní jazzovou formaci Falb Fiction, která vydala už tři alba s celosvětovou distribucí, hraje též se saxofonovým kvartetem Phoen a má i duo Kitsch & Glory (Kýč a Sláva). Viola sama skládá hodně hudby, a to jak moderní klasickou hudbu, tak komorní muziku a především milovaný jazz.

  Cena 120 Kč předprodeje a web / 150 Kč na místě a jen 110 Kč při rezervaci vstupu přes mail: sveda.art@sezmam.cz. Během večera (od 19 hodin) prodej permanentky JAZZ JARO 2014 za akční cenu 430 Kč místo 480 Kč, ušetříte 50 Kč a navíc máte vstup na Violin koncert zdarma!

  Jiří Švéda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.