Koncert rakouského trumpetového tria Interzone v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Na Staré Pekárně vystoupí ve čtvrtek 22. 5. 2014 od 20 hodin trumpetové trio Interzone (Rakousko). Rakouský tisk nazval CD Nothing Is True „nejlepším domácím jazzovým vydavatelským počinem roku 2012 a německý časopis Jazzthing shledává toto album „brilantním“.
 • Mario Rom's Interzone: Mario Rom – trubka, Lukas Kranzelbinder – kontrabas, Herbert Pirker – bicí

  CD Nothing Is True (Nic není pravda) vyšlo u vídeňského vydavatelství Laub Records v září 2012 a svou světovou premiéru si odbylo na Tanjazz festivalu v Maroku. Po celé Evropě bude představeno v průběhu let 2013-2014, české turné bude v květu 2014. Svěží trio v nezvyklém obsazení (bez harmonického nástroje) předvádí nenásilnou formou své instrumentální mistrovství. Jde o posluchačsky vstřícný jazz, tzv. „dobře šlapající i odsýpající“ hudbu, držící si ale vždy laťku jazzové náročnosti.

 • Nic není pravda, vše je dovoleno.

  Interzone je skupina, která vznikla z potřeby hrát hudbu bez zavedených pravidel či zbytečné složitosti. Trio tvoři tři nejslibnější rakouští mladí hudebníci, všichni v „nelepším“ věku 23-32 let: Mario Rom (*1990) navzdory svému mládíu patří již k předním rakouským trumpetistům. Lukas Kranzelbin (*1988) je jedním z nejvyhledávanějších rakouských jazzových basistů, ale známý je též jako operní skladatel. Herbert Pirker (*1981) je jedním z nejvytíženějších bubeníků v německy mluvících zemích, na pódiu se setkal prakticky s každým respektovaným hudebníkem z této jazykové oblasti.

  Interzone učinili vědomou volbu hrát bez harmonického nástroje s cílem dosáhnout tak větší hudební volnosti, prostoru a flexibility. Jejich předností je jak vynikající vnitrokapelová komunikace, tak schopnost improvizovat… Kapela se volně pohybuje mezi různými styly jazzu, od hard bopu přes lehkou avantgardu až k funku, ale všichni tři hrají osobitým způsobem hudbu, kterou leze bez nadsázky označit za pravdivou. Muziku, která na koncertě rychle rozhoupe posluchačům jejich zadnice! Navštivte koncert Interzone, přesvědčte se sami. Slibuji, že nebudete zklamáni.

  (Charles Benway, Loop.Collective-Magazine, UK 2011)

  Cena: 120 Kč předprodeje / 150 Kč na místě a jen 90 Kč při rezervaci přes mail sveda.art@seznam.cz.

  Jiří Švéda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.