Koncert skupiny Džezvica

 • ETNO jaro 2015 pokračuje na Staré Pekárně koncertem balkánské hudby skupiny Džezvica (CZ/SK/Rusko) ve středu 11. 2. ve 20 hodin.
 • Kateřina Sequensová – zpěv, Petra Majerčíková – zpěv, Alena Libánská – zpěv, příčná flétna, Adéla Bryan – viola, Honza Václ – kytara, klarinet, zpěv, Vojta Nejedlý – violoncello, zpěv, Alina Shupikova – cajon, darbuka, Pepe Prexl – akordeon

  Kapela se ve své hudbě inspiruje rytmy a melodiemi z Balkánského poloostrova a jeho okolí. K typické představě balkánské dechovky má ovšem Džezvica daleko – čerpá z ní část inspirace, ale hraje svým, odlišným stylem. V jejích aranžích uslyšíte písně z Makedonie, Bulharska, Srbska, Chorvatska, ale třeba i Maďarska, Rumunska a Řecka, které se snaží interpretovat vlastním způsobem. Každý z členů kapely pochází z jiného hudebního prostředí – od klasické hudby přes world music, swing, gospel či folklor – a svoje zkušenosti využívají i v tvorbě Džezvici. Repertoár kapely sahá od teskných balad až po svižné a rytmické skladby. Charakteristický zvuk tvoří charismatický ženský trojhlas využívající fúze evropské a orientální hudby a dynamické liché rytmy.

  Vstupné: 90 Kč předprodeje / 130 Kč na místě a 80 Kč při rezervaci přes mail sveda.art@seznam.cz

  Během večera u vchodu prodej permanentky ETNO JARO 2015 za cenu 190 Kč (na šest koncertů).

  Jiří Švéda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.