Koncert the Sonic Catering Band v Brně

Levné dárky, best dárky
 • V rámci Cyklu koncertů soudobé vážné hudby 2012 vystoupí ve čtvrtek 11. 10. ve 20 hodin v Místogalerii na Skleněné louce The Sonic Catering Band z Velké Británie s koncertem nazvaným Cooking with Cage.
 • The Sonic Catering Band (UK)

 • Cooking with Cage

  Jádro anglických The Sonic Catering Band tvoří Colin Fletcher, Tim Kirby a Peter Strickland. Seskupení produkující elektronickou hudbu ze zvuků přípravy jídel funguje od roku 1996 a za tu dobu stihlo ukuchtit na pódiích i ve studiích množství lahodných pokrmů. Členové souboru vyznávají rovnoprávný vztah k hudbě i k jídlu a tudíž své gastronomické výtvory sami konzumují (na živých vystoupeních někdy i za pomoci diváků-posluchačů). Takovýto pragmaticky-hedonistický přístup je zárukou nefalšovaného smyslového uspokojení autora i příjemce a navíc synergicky spájí konceptuální záměr s estetickou rozkoší, což je v současném umění stále vzácnější situace.

  Zvukové kvality projektů The Sonic Catering Bandu korespondují s aktuálními podobami současné elektronické hudební scény, vzhledem k původu generovaných zvuků však mají pochopitelně blíže k estetice musique concrète. Jejich díla ale nejsou pouhou statistickou manifestací elektronicky upravovaných, z hlediska hudby nekonvenčních zvuků, nýbrž odrážejí procesuální gastronomickou realitu, přistiženou při činu poetickou intencí originálních intermediálních tvůrců. Jako každé jídlo z jejich nabídky, i ty z makrobiotické kuchařky Johna Cage v sobě skrývají neobvyklý zvukový, chuťový i nutriční potenciál, a tudíž slibují nastraženým uším a mlsným jazykům výjimečný zážitek.

  Zdeněk Plachý

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.