Koncert v Brně: Brandon LaBelle

Levné dárky, best dárky
 • Multimediální interaktivní performance Brandona LaBelle z USA, jedné z nejvýznamnějších postav soudobého sound-artu, představí Jazykové hry v úterý 8. 11. 2011 ve 20 hodin v Místogalerii Skleněné louky.

  Představení je inspirováno nejednoznačností a záludností jazykové reflexe světa. Situační odvíjení rozmanitých příběhů, kde špatné slyšení, nepochopení a špatná reprezentace slouží jako mechanizmus spouštění řetězu asociací.

  Brandon LaBelle je multimediální umělec, teoretik a vydavatel, zabývající se ve své tvorbě sociálním životem a různými podobami narace, využívaje zvuk, performance a instalace. Výsledkem jsou situační a kontextové projekty, které fungují jako doplňky k existujícím situacím. LaBelle je též agilní vydavatel sound-artové literatury. Ve svém vydavatelství Errat Bodies Press vydal desítky zajímavých titulů. Je autorem několika knih (např. Acoustic Territories: Sound Culture and Everyday Life, 2010 a Background Noise: Perspectives on Sound Art, 2006) a editorem významných antologií (např. Site of Sound: Of Architecture and the Ear 1 a 2, 1999 a 2011, Writing Aloud: The Sonics of Language, 2001, Surface Tension: Problematics of Site, 2003 a Radio Territories, 2007). Svá díla představil na mnoha významných sympoziích, festivalech a v galeriích po celém světě. V letech 2008-09 přednášel na Free University v Berlíně a v současnosti je profesorem na Bergen National Academy of the Arts v Norsku. Momentálně žije v Berlíně.

  David Šubík a Zdenek Plachý

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.